3 Nisan 2024 Çarşamba

Merkezefendi ve Pamukkale’de çoğunluk CHP’ye geçti

Denizli’de yerel seçimin kesin olmayan sonuçları belli olduktan sonra meclis üyesi sayıları da belli oldu. Merkezefendi ve Pamukkale Belediye Meclislerinde çoğunluk CHP’ye geçti. İYİ Parti ise her iki ilçede de liste dışı kaldı. Merkezefendi’de Şeniz Doğan’ın eli rahatlarken, Pamukkale’de ise CHP 25 meclis üyesi kazandı.

03-04-2024 11:04:49

31 Mart yerel seçimleri geride kaldı. YSK kesin sonuçları yakın zamanda açıklayacak. Resmi olmayan sonuçlara göre Denizli’de CHP büyükşehir belediyesi ile birlikte Merkezefendi, Pamukkale, Acıpayam, Tavas, Çivril, Kale, Serinhisar, Honaz, Çardak, Bozkurt, Çal, Bekilli, Güney, Buldan ve Sarayköy’de seçimi kazandı. Ak Parti ise Baklan, Babadağ ve Çameli’de YRP ise Beyağaç’ta seçimi kazandı. Resmi olmayan sonuçlara göre ilçe belediye meclis üyeleri de belli oldu. Tüm ilçelerde CHP’nin üstünlüğü dikkat çekiyor.
İYİ PARTİ LİSTE DIŞI KALDI
Seçimin en büyük kaybedeni olan İYİ Parti, başta merkez ilçeleri olmak üzere çok sayıda ilçede liste dışı kaldı.
MERKEZEFENDİ 26’YA 11
Merkezefendi Belediye Meclisinde ise CHP’li Şeniz Doğan’ın yüzde 57’lik seçim zaferi meclise de yansıdır. 37 kişilik mecliste 26 sandalyeyi CHP, 11 sandalyeyi ise Ak Parti kazandı. 
Kontenjdan adayları olan Levent Özel, Ramazan Türkaslan, Bilal Barunduk ve İsmail Koçkaya meclise girerken, diğer üyeler ise Tarık Boyar, Osman Bartal, Ufuk Durmuş, Fatma Atıcı Bakcan, Osman Tığ, Ayşen Kocabay, Özdilek Koçoğlu, Berzan Taşer, Yasemin Yeniyol, Gülşen Yarımca, İrfan Karababa, Soner Yıldız, Bilal Duran, İlhan Cem Kıyak, Zülal Avcı, Mehmet Çakmak, İsmail Altun, Musa Coşkun, Namık Kemal Arı, Yusuf Tali, Rahmi Ataş ve Enis Kara oldu.
Ak Parti’den ise Ali Değirmenci, Feride Kabadayılar, Tercan Türkmen, Hüseyin Kesici, Mukaddes Sezer, Abdullah Kandemir, Ali Şimşek, Yavuz Aki, Bayram Deyneli, Kıyasettin Bel, ve Mehmet Salih İrdem meclise seçildi.
PAMUKKALE 25’E 12
CHP’li Ali Rıza Ertemur’un yüzde 46 ile kazandığı Pamukkale’de ise 37 sandalyeli ilçe belediye meclisinde 25 sandalyeyi CHP, 12 sandalyeyi ise Ak Parti kazandı. 
Pamukkale ilçe meclisi ise şu şekilde oluştu: 
Kontenjan: Ali Marım, Ümid Dizdaroğlu, Uğur Çizmecioğlu ile Kadir Keskin 
CHP: Himmet Yavaş, Emrah Cihan Deniz, Bülent Taylan Kaplan, Mahinur Dingil, Mustafa Gülmez, Himmet Keysan, Coşkun Emik, Havva Kinik, Özcan Dama, İbrahim Savan, Serkan Tüğdür, Betül Yiğit, Süleyman Koç, Rıdvan Yıldız, İsmail Aksoy, Nuray Şadiye Özkaya, Alican Kaplan, Gökben Askeroğlu, Anıl Çelik, Ayşenur Karaca ve Emirhan Ali Gönültaş. 
Ak Parti: Hakan Çetinkaya, Osman Nuri Nazlıer, Münevver Tekaslan, Enderay Bozbay, Erkan Tıkıroğlu, Mesut Bayram, Ensar Çaray, Raşit Özdemir, Mehmet Er, İsmail Balaban, Hülya Baştanoğlu ve İhsan Aybey.  Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi