15 Nisan 2024 Pazartesi
Deha20

Hakkımızda

26 yıldır Denizli halkının hizmetinde olan Deha20 Gazetesi, tarafsız yayın haberciliğinde Denizli’nin en iyi gazetesidir.1994 yılında Bülent Öztürk, Emin Barıner, Cengiz Akhisar, Mustafa Kaya ile 4 ortaklı olarak Denizli Haber Ajansı kuruldu.

1996 yılında Deha20 Gazetesi ve DEHA Tv RADYO olarak hizmet vermeye başlayan haber ajansı DEHA MEDYA GRUP adı altında birleşti. 1998 yılında FUNİKA HOLDİNG bünyesine katılan DEHA MEDYA GRUP 2009 yılına kadar aynı şekilde faaliyet göstermeye devam etti. Funika Holding Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Sözkesen 1999 yılında Hüseyin Eren Güneş’i DEHA MEDYA GRUP’un Genel Müdürü olarak başa getirdi. 2009 yılında çıkan kriz sonrası DEHA MEDYA GRUP el değiştirerek Hüseyin Eren Güneş, Bülent Çelik olmak üzere 2 ortaklı olarak hizmete devam etti. Aynı yıl içerisinde Funika Holding Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Sözkesen’i kaybetmenin acısını yaşadık.

2010 yılında Gazete ve TV kendi alanlarında ilerlemek ve geliştirmek için dostluk baki kalarak ayrılma kararı alındı. Deha 20 Gazetesi’nin İmtiyaz Sahibi Hüseyin Eren Güneş olurken, Deha TV’nin ise imtiyaz sahibi Bülent Çelik oldu.kendi alanlarında girişimleri ve çabalarıyla Denizlinin en iyisi olmaya devam ettiler.2012 yılında ise Hüseyin Eren Güneş Deha 20 Gazetesi imtiyaz sahipliği görevini yıllardır kurum içinde bir çok görevde yer alan ortağı Mehmet Yığnak’a devretti. Deha 20 Gazetesi 26 yıldır süre gelen yayıncılığıyla sizlere hizmet vermeye devam etmektedir.