25 Eylül 2021 Cumartesi

Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. İlker Solmaz, Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde göreve başladı

Denizli’nin köklü sağlık kuruluşlarından Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, profesör kadrosuna bir yeni isim daha ekledi. Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında ulusal ve uluslararası birçok önemli çalışmaya imza atan Prof. Dr. İlker Solmaz, hastane bünyesinde hasta kabulüne başladı.

08-10-2020 12:14

2018 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisinden (GATA) emekliye ayrılarak, Hitit Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığında görev alan Prof. Dr. İlker Solmaz, Özel Denizli Cerrahi Hastanesi'nde göreve başladı.  
1 Ekim’de hasta kabulüne başlayan Prof. Dr. Solmaz, Bel ve Boyun Fıtıkları, Bel Kayması, Omurga Eğriliği, Omurga - Omurilik Tümörleri başta olmak üzere Beyin Tümörleri,  Beyin - Damar Hastalıkları ve Periferik Sinir Hastalıkları alanında birçok hastalığın tedavisi için Denizlililere hizmet verecek. 
"Beyin ve Sinir Cerrahisi kadromuz daha da güçlendi" 
Prof. Dr. İlker Solmaz'ın hastane bünyesine katılmasının Denizli için önemli bir adım olduğuna değinen Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Çelik, " İlker Bey gerek askeri hekimliğinden dolayı yoğun ve disiplinli çalışma şekli gerek kişiliği gerekse hastalarına olan yaklaşımı ile alanında oldukça örnek bir hekim. Beyin ve Sinir Cerrahisi kadromuz İlker Bey'in aramıza katılması ile daha da güçlendi. Kendisine tedavi olacak hastalarımız oldukça şanslı, şüphe duymadan tedavi olabilirler "dedi. 
 “Mesleki birikimimi Denizlililer için  kullanacağım” 
Denizli ve Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Prof. Dr. İlker Solmaz ise, yeni görevine ilişkin şöyle konuştu: 
 "Özel Denizli Cerrahi Hastanesi ailesinin bir parçası olmaktan dolayı oldukça mutluyum. Beyin ve Sinir Cerrahisi alanındaki çalışmalarıma artık bu ailenin bir ferdi olarak Denizli'de sürdüreceğim. Mesleki birikim ve tecrübelerimi Denizlililere en iyi şekilde hizmet vermek için kullanacağım, hepimize hayırlı olmasını diliyorum"  
Prof. Dr. İlker Solmaz kimdir?
1972 yılında Çorum’da doğan Prof. Dr. İlker Solmaz, lisans eğitimini Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra Beyin Cerrahi alanındaki uzmanlık eğitimini 2000-2005 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) yapmıştır. 2005 – 2008 yılları arasında Ankara Etimesgut Asker Hastanesi’nde Tabip Binbaşı olarak hastalarına hizmet vermiştir. 2008- 2013 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) Yrd. Doç. Dr. olarak akademik kariyerine başlamış, sonrasında Doç. Tabip. Albay olarak 2018 yılına kadar buradaki görevini sürdürmüştür. 2018 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden (GATA) emekliye ayrılarak Prof. Dr. ünvanı ile Hitit Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığı görevine atanmış, iki yıl boyunca görevini sürdürmüştür.  Hekimlik kariyeri süresince ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanan makalelerinin yanı sıra özellikle “Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi” alanlarında kongre ve sempozyumlarda sunduğu yazılı ve sözlü bildirileri de bulunmaktadır. Türk Nöroşirürji Derneği Yönetim Kurulu - Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi üyesi olan Prof. Dr. Solmaz,  aynı zamanda Türk Omurga Derneği’nin de üyesidir. Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi özellikli ilgi alanı olmakla birlikte “Endoskopik Hipofiz ve Beyin Ameliyatları” konusunda da deneyime sahiptir. İngilizce bilen Prof. Dr. Solmaz, 1 çocuk babasıdır. 2020 Ekim ayından itibaren Denizli’ye yerleşerek Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi branşında hastalarına hizmet vermeye başlamıştır. Haber Merkezi

 

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. İlker Solmaz, Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde göreve başladı