El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali başladı

Merkezefendi Belediyesi’nin ikinci kez düzenlediği El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali’nin açılışı törenle yapıldı. Üretici kadınlara her zaman destek olduklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Üretmeye devam eden kadınları canı gönülden destekliyoruz. Festivalimiz bütün kadınlarımıza umut olsun” dedi.

18-06-2022 11:40
Merkezefendi Belediyesi’nin sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında ikinci kez düzenlediği El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali’nin açılışı yapıldı. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış törenine Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu’nun eşi Betül Uslu, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Sarıoğlu Kocabay, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan ve Fatih Coşkun, sivil toplum kuruluşların temsilcileri, meclis üyeleri, birim müdürleri ile üretici ve girişimci kadınlar katıldı.
Üreten bir belediye olduklarını aynı zamanda üreticiye de destek olduklarını ifade eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Geleneksel hale getirmeye çalıştığımız El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivalimizi ikinci kez gerçekleştiriyoruz. Bizler de çok mutlu ve heyecanlıyız. Geçen yıl ilk kez düzenlediğimiz festival o kadar güzeldi ki hem kadın girişimci sayımız arttı hem de talep çok fazla oldu. Kadınlarımız için bu festivali yapmak bizim için adeta zorunlu oldu” diye konuştu.
“Üreten kadınları canı gönülden destekliyoruz”
Merkezefendi'de kadınlara pozitif ayrımcılığın olduğunu söyleyen Başkan Doğan, kadının her alanda özgür olması gerektiğini ifade etti. Doğan, “Hem kadın girişimciler hem de el emeğiyle çalışıp evde üreten kadınlarımızın birçok çeşitte ürünleri var. Kadınlarımız için burada fırsat yaratmaya çalışıyoruz. Merkezefendili kadınlara pozitif ayrımcılığımız var. Çünkü kadın mutlu olursa, kadın özgür olursa ailede o refah oluşur, çocuklarımız ona göre yetişir. Bu anlamda kadının önemini, değerini ve her anlamdaki konumunu Merkezefendi Belediyesi olarak en üst sevİyeye taşımaya çalışıyoruz. Zaten Merkezefendili kadınlar buna hazır. Buraya gelen, bu işe katılım sağlayan, emek veren; yaşı kaç olursa olsun, ekonomik durumu ne olursa olsun üretmeye devam eden kadınları canı gönülden destekliyoruz” dedi.
“Bütün kadınlarımıza umut olsun”
Festival kapsamında söyleşi ve konser gibi etkinliklerin de olacağını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Gerçekleştirdiğimiz festivalimizde bir nebze olsa ekonomik olarak sizi rahatlatmak istiyoruz. Sizlerin evinden çıkıp buraya gelmesi, sevdiklerinizle birlikte burada güzel vakit geçirmenizi isteriz. Stantlarımızda çok farklı ürünler sizleri bekliyor. Gezmenizi ve dolaşmanızı tavsiye ediyorum. Burada emek veren kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum. Festivalimiz hayırlı olsun, bütün kadınlarımıza umut olsun” şeklinde konuştu.
Hafta sonu da renkli geçecek
Bugün 18.30'da ekranların ve sahnelerin başarılı kadınlarından Ceyda Düvenci; yarın saat 16.00'da yazar Nilgün Bodur, 18.00'de ise insan ilişkilerine getirdiği farklı yaklaşımlarla tanınan Aşkım Kapışmak, Merkezefendi Kültür Merkezi'nde sevenleriyle buluşacak. Haber Merkezi
Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - El Emeği ve Girişimci Kadınlar Festivali başladı