Ürgüp 3 aylık

ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇERİĞİNİ DEĞİŞTİREBİLİR MİYİZ

Volkan Uyar

22-10-2019
Bize yazmak için tıklayınız.

Özel günlerin, hayatımızda önemi olması gerekir. Kutlama yapacaksak da sırf kutlamış olmak için yapmamalıyız. Bu günlere değer vermeli ve önemsemeliyiz.

Düşünün anneler günü, babalar günü, doğum günü gibi kavramların olmaması kötü mü olurdu iyi mi olurdu? Özellikle , kendimizi anne veya baba olarak düşünürsek özel günlerin daha çok olmasını bile isteyebiliriz.

İşte, bunlarla birlikte bir de öğretmenler günü var. Hepimizin mutlaka, hayatımızda çok önemli bir yere sahip , bir öğretmeni vardır. Bizim iyi bir matematiğe, fiziğe, kimyaya , Türkçeye sahip olmamazı sağlamışlardır ya da küçük bir konuşmasıyla direkten dönmüşüz, hayata tutunmuşuzdur. Bir cümlesiyle , bizim kaderimize yön vermiş olabilir.

Öğretmenler gününde, aklımıza gelen değerli öğretmenlerimizi arar, hatırlarını sorarız , yaşımız ilerlemiş olsa bile. Küçüksek, yani hala okula gidiyor isek okulumuzdaki öğretmenlerin gününü sıcağı sıcağına kutlayabiliriz.

Ancak , bu sözlü, kısa kutlama şeklinde olmaktadır. Öğretmenler için, elbette bu bile çok mutluluk verici ancak öğretmenlerimiz daha fazlasını hak ediyor bence. Çünkü, o gün , öğretmenler için aynı yoğunlukta aynı zorlukta geçmektedir.

Bu özel günde, öğretmenleri rahatlatacak , daha büyük organizasyonlu etkinlikler düzenlemek çok mu fazla olur acaba? Hem öğretmenlerin hem öğrencilerin birlikte eğlenebilecekleri, dinlenebileceği , vakit geçirebilecekleri bir güne dönüştürmek çok zor olmasa gerek.

Saygılarımla...

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇERİĞİNİ DEĞİŞTİREBİLİR MİYİZ
Volkan Uyar - Diğer Yazıları
Bütün Volkan Uyar Yazıları