Ürgüp 3 aylık

MİLLİ DEĞERLERİMİZ

Volkan Uyar

20-08-2019
Bize yazmak için tıklayınız.

Hepimiz , her hangi bir durumda, ilerlemiş medeniyetlere özeniyoruz. Bu sayfalardan , Avrupa ile övme yapmak istemem ama kendimizi düzeltene kadar toplumumuzu uyarmak zorundayım.

Aslında çok yakın zamana kadar , yaklaşık 100-150 yıla kadar hem medeniyet hem de temizlik öğrenmeye çalışıyorlardı bizden. Ancak , şu bu derken, gereksiz işlerle uğraşırken gittikçe geriye gittik.

Yurt dışından gelen yurttaşlarımız, oralarda düzenin çok iyi olduğunu, buraya gelince trafikte bile zor gittiklerini belirtiyorlar.

Yerlerdeki çöplerden, denizlerin kirliliğinden bahsediyorlar. Biz, bunları düzeltemeyecek bir millet miyiz? Tabi ki düzeliriz. Çünkü dinimiz de bunu emrediyor. Hatta , dini bir kenara koyarsak ateistler biri bile bunların haklılığını savunuyor. Çünkü, hepimiz çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacak bu güzel ülkeyi, dünyayı. O yüzden, elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız.

Uzun zamandır, bu tarz konulara değiniyorum hazır okullar kapalıyken ancak öğretimi bir kenara koyarsak ülkemiz için asıl önemli olan eğitimdir. Matematik, fizik ,kimya, Biyoloji, tarih, coğrafya, türkçe öğretmemizden daha önemlisi , çocukları topluma , millete vatana hayırlı olarak yetiştirmek. İşte , bu şekilde ileri medeniyetler seviyesine gelebiliriz.

Günümüzde en kıymetli nedir diye düşünürsek bazılarının aklına para , altın gelir ama bizim yeşilimiz ve mavimiz yani ormanlarımız ve denizlerimiz hiç bir şeye değişilmez. Gelecek için bunları korumamız çok önemli. İleri ki nesiller soluyacak güzel hava yiyecek temiz domates bulamayabilir. Biz bunun sorumluluğunu alabilir miyiz, hesabını verebilir miyiz?

Karar vicdanların

Saygılarımla...

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - MİLLİ DEĞERLERİMİZ
Volkan Uyar - Diğer Yazıları
Bütün Volkan Uyar Yazıları