Ürgüp 3 aylık

GÜVEN

Volkan Uyar

08-10-2019
Bize yazmak için tıklayınız.

Hayatımızın en önemli unsurlarından biridir güven. Bazılarımızın için , hayattaki en önemli temeldir. Parası çok olan bir insanın , bazen güvenebileceği bir insan olması, parasından daha önemlidir.

İşte, hepimizin , güvenebilir insan , hayatında çok azdır muhtemelen . İş hayatımızda ya da Herhangi bir anda güveneceğimiz birisini ararız. Ailemizi tabi ki güvenilir listesine yazmışızdır ancak onların dışında kimler var acaba?

Şimdi, çocukluğumuzu düşünelim. Öğrenciliğimizde , kayıtsız şartsız güvendiğimiz biri vardı. Öğretmenimiz. Eli öpülesi öğretmenlerimizin , çocukluğumuzda bize nasıl yol gösterdiğini , nasıl ailemiz olduğunu asla unutmamalıyız.

Son yıllarda , eğitimde , farklı , üzücü haberleri de duyuyoruz. Çocuğu düşük not alır veli okula gelir , öğretmene söylenir, müdüre söylenir . Öğretmen çocuğa kızar , veli okula gelir, öğretmene söylenir, müdüre söylenir. Sonsuz güvendiğimiz öğretmenlerle bu duruma gelmemeliydik. Tabi tüm velilerimiz, bu durumda değil ama tüm ülke olarak öğretmenlerimize saygıyı bırakmamalıyız.

Eskiden, ailelerimiz , eti sizin kemiği bizim diye okula emanet ederken , çok mu yanlış yaptılar. Ya da şimdi az mı güveniyoruz ?

Unutmayalım ki , çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğini hazırlayan öğretmenlerimize daha sıkı sarılmalıyız . Onlara tam güvenmeliyiz. Çocuklarımızı, gönül rahatlığıyla emanet etmeliyiz. Onların , ne kadar emek verdiğini , kafa patlattığını unutmamalıyız.

Saygılarımla...

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - GÜVEN
Volkan Uyar - Diğer Yazıları
Bütün Volkan Uyar Yazıları