Ürgüp 3 aylık

EBA VE ÖĞRENCİLER

Volkan Uyar

13-04-2021
Bize yazmak için tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanımız, geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalına çıktı. Merak ettiğimiz konularda soruların cevaplarını dinledik. Bütün soruların cevabını duyduk mu? Maalesef duyamadık. Çünkü, soru sorucu olarak karşılarına geçenler zaten eğitimci değiller.

Soruların çoğunu, eşinden dostundan gelen mesajlarla soruyorlar. Orada öğretmenleri temsilen birileri, sendikaları temsilen birileri olsa fena mı olurdu?

Tabi ki Bakanın da ekranların karşısına çıkıp bir şeyler anlatması da güzeldi. Ancak, onu da aşan süreçlerden ötürü bir çok soruya yuvarlak cevap verdi. Okullar açık kalacak mı, ne zaman kapanacak sorularına net cevap veremedi. Hele ki vaka sayıları bu kadar fazla iken okullar ne kadar daha açık kalabilir, kestiremiyor.

Hem ramazana girmemiz nedeniyle hem de turizm sezonunun yaklaşması nedeniyle uzun bir kapanmaya geçeceğimizi söyleyenlerin sayısı hiç de az değil. Hele ki ramazanda iftar buluşmaları acaba engellenebilecek mi?

Okulların açık kalmasını hepimiz çok istiyoruz. Bir neslin iki senesi gitti. Uzaktan eğitim ile ne yazık ki olmuyor. Ancak, tüm bu isteklerimizin yanında toplum sağlığı da çok önemli. Her gün vaka sayıları açıklanıyor. Bence dürüst bir şekilde, hastalığa yakalan kişilerin meslekleri de tabloda açıklanmalıdır. Gerçekten okullar açıldıktan sonra öğretmenlerde çok sayıda salgına yakalanan olduğu gözlemleniyor. Aşılar da çok gecikmiş iken öğretmenlerin sağlığını dolayısıyla toplumun sağlığını düşünmeliyiz .

Bakanın açıkladığı durumlardan birine tam katılamıyorum. EBA şu anda ihtiyaçları karşılayamıyor ne yazık ki. Sadece orayı takip eden bir çocuğun sınavlarda başarılı olma şansı çok gözükmüyor. Bence biraz daha zenginleştirilmeli. Çünkü hayatımız normale dönse bile uzaktan eğitimi ülke olarak daha çok geliştirmeliyiz.

Saygılarımla...

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - EBA VE ÖĞRENCİLER
Volkan Uyar - Diğer Yazıları
Bütün Volkan Uyar Yazıları