DOSTEK Koleji finalde

Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye’de Türkiye Teknoloji Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenleniyor. Türkiye’nin milli teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen ilk ve tek havacılık, teknoloji ve uzay teknolojisi olan bu festivale ülkenin dört bir yanından geleceğin teknolojilerini üreten gençler katılıyor. DOSTEK Koleji de kuruluşundan bu yana her yıl katıldığı projelerle bu festivale verdiği önemi göstermeye devam ediyor.
Okulun katıldığı projeler arasındaki Apollon takımının hazırladığı ‘7 Bölge1 Ülke’ isimli dijital kültür oyunu projesi daha önceki ilk elemelerde 152 projeden 10. olarak yarı finale kalmayı başarmıştı. Hazırlanan dijital kültür oyunu projesiyle Pamukkale, Laodikeia ve Hierapolis’i tanıtmak, pandemi sürecince yaşanan sıkıntılardan dolayı ziyaret edilemeyen Denizli’nin kültürel, tarihi ve turistik mirasını yeniden kitlelerle buluşturmak hedeflendi. Tuğba Ömerceoğlu danışmanlığındaki öğrenciler, Ayaz Ahmet Can Karakuş, Mehmet Can Çalışkan ve BeytullahTumçer ilk elemelerdeki başarısını sürdürdü. Apollon takımı elemelerden başarıyla geçen 32 takım arasından 8. olarak finale yükseldi.
Konuyla ilgili açıklama yapan DOSTEK Koleji Okul Müdürü Saadettin Dumlu, “DOSTEK Koleji olarak üreten ve geleceği aydınlatan gençler yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Projelere çok önem veriyoruz ve iddialı bir şekilde hazırlanıyoruz. Bu çalışmalarımızın neticesindeki başarılar ise bizi ayrıca gururlandırıyor. Ancak bu başarı bir ekip işi; başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca okulumuzun bugün bu noktalarda olmasında büyük desteği olan Denizli OSB Müdürlüğü ve Denizli OSB Yönetim Kurulu’nada şükranlarımı sunuyorum” dedi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DOSTEK Koleji finalde
- Diğer Yazıları
Bütün Yazıları