gökçe pen çalışma renotek çalışma

Rektör Bağ’ın lise öğretmeninden

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın eğitim gönüllüsü öğretmeni Fatma Eraydın ve eşi Şeref  Eraydın,  Acıpayam Meslek Yüksek Okulu’na 5 bin 185 kitap bağışladı.  Şeref Eraydın’ın isminin verildiği kütüphanenin açılışında Rektör Prof. Dr. Bağ,  anlamlı bağışı için lise öğretmeni Fatma Eraydın’ın elini öperek teşekkürlerini iletti.

06-12-2018 14:11

Pamukkale Üniversitesi’ne bağlı  Acıpayam Meslek Yüksek Okulu’na  Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın Acıpayam İmam Hatip Lisesi’nde okurken öğretmenliğini yapan Fatma Eraydın ve eşi Şeref Eraydın, 5 bin 185 kitap bağışladı. Öğretmen ve eşinin bağışladığı kitaplarla oluşturulan kütüphane törenle açıldı. Törene Rektör Prof.Dr.Hüseyin Bağ, eğitim gönüllüsü hayırseverler Fatma Eraydın ve eşi Şeref Eraydın ile üniversitenin yönetim kadrosu ve öğrenciler katıldı. 

“Kütüphane açmaya devam edeceğiz”

Kütüphanenin açılış töreninde konuşan eğitim gönüllüsü Şeref Eraydın'ın eşi Fatma Eraydın, öğrencilere faydalı olabilmek adına bağışlarının devam edeceğini belirtti. Eraydın, “Hayatımız boyunca gençlerimizin daha iyi eğitim almaları için uğraştık. Biz, inşallah ömrümüz boyunca kütüphane açmaya devam edeceğiz. Dileğim o ki; daha nice kütüphaneler açmak bize nasip olur. Açtığımız kütüphanenin öğrencilerimize faydalı olacağına inanıyor, üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Rektörün öğretmeni

Aynı zamanda Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın lise öğreniminde öğretmenliğini yaptığını vurgulayan Eraydın, “Rektörümüz Hüseyin Bağ benim öğrencimdir. Biz onları en iyi şekilde yetiştirmeye çalıştık ve kendisini bir Rektör olarak burada gördüğüm için gerçekten çok onurluyum, gururluyum. Kendisine görevinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Elini öptü

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ise kütüphaneye verdiği önemden ve üniversitenin bu konudaki çalışmalarından söz etti. Heyecanlı olduğunu aktaran Rektör Bağ, “Bugün çok heyecanlı bir gün, büyüdüğüm topraklarda kütüphane açmanın heyecanını yaşıyorum. İnsanın en değerli hazinesi bilgi; bilginin de kaynağı kütüphane.  Onun için ben de görevim süresince kitaba, kütüphanelere büyük önem veriyorum. Sadece bize değil ilçemizin farklı okullarında da kütüphaneler açarak güzel hizmetler vermişler. Böyle bir hizmeti Meslek Yüksek Okulumuza kazandırdıkları için Fatma Eraydın Hocama ve Şeref Bey’e çok teşekkür ediyorum” dedi. Rektör Bağ, açılış kurdelesini  birlikte kestikleri lise öğretmeni Fatma Eraydın’ın elini öperek şükranlarını iletti.

Eğitim gönüllüsü Şeref Eraydın, daha önce de Karaağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 10 bin, Acıpayam Engelliler Derneği’ne ise 2 bin kitaplı kütüphane açmıştı. 

Haber Merkezi

 

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Rektör Bağ’ın lise öğretmeninden
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör