‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’ devam ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 81 ilde hayata geçirilen "Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi” Denizli’de devam ediyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Denizli Büyükşehir Belediyesine ait kapalı yüzme havuzlarında geleceğin milli yüzücüleri yetişiyor.

23-12-2022 11:15:04

Denizli’de eğitim öğretim gören tüm ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin gönüllülük esasına göre katılabildiği proje, birer aylık periyotlar halinde üç dönem halinde yapılıyor. 2018 yılında hayata geçirilen projede 52.000 Denizlili genç yüzme öğrenerek hayallerine kulaç atmaya başladı. Kış aylarında kapalı yüzme havuzlarında devam eden proje yaz aylarında merkez ve ilçelerde bulunan portatif yüzme havuzlarında yoğun katılımla uzman antrenörler eşliğinde yapılıyor.
“Gençlerimiz için büyük fırsat”
Cumhuriyet tarihimizde yapılan en büyük spor projelerinden birinin Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi olduğunun atını çizen Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bu proje ile nice milli sporcular çıkacağına olan inancının tam olduğunu ifade etti. Denizli’ye yakışır, olimpik bir yüzme havuzunun şehrin vizyonuna vizyon katacağını, ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacağını sözlerine ekleyen İlman, bu hususta planlamalar yapıldığını da sözlerine ekledi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi