Yunus Emre Şiir Yarışması düzenlenecek

Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Yunus Emre’nin vefatının 700. yılı vesilesiyle şiir yarışması düzenleyecek. Başvurular müdürlüğe 12 Kasım 2021 tarihine kadar şahsen yapılacak.

11-09-2021 13:00

2021 yılı, Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümü olması münasebetiyle UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alındı ve 30 Ocak 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” olarak ilan edildi. Bu vesileyle, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” anma ve kutlama etkinlikleri kapsamında “Denizli Yunus Emre Şiir Yarışması” düzenleyecek. Yarışma insan ve doğa sevgisi, hoşgörü, kardeşlik ve barış kavramlarının sade Türkçe ile işlendiği, yeni ve özgün şiirler yazılmasının teşviki amacıyla il düzeyinde düzenlenecek. Başvurular, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne şahsen yapılacak, posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Son katılım tarihi 12 Kasım 2021 Cuma saat: 17.00.

Dereceye girenlere ödüller var

Değerlendirme sonucunda 1. olan yarışmacı 1 adet Cumhuriyet altını, 2. olan yarışmacı 1 adet yarım altın, 3. olan yarışmacı 1 adet çeyrek altın ile ödüllendirilecektir. Mansiyon ödülü olarak, 3 kişiye “Pamukkale ve Hierapolis Ören Yeri Gezi Konsepti" takdim edilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler, detaylı bilgiye, başvuru dilekçesi ve teknik şartname için denizli.ktb.gov.tr adresinden ulaşabilecek. Filiz YIĞNAK

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yunus Emre Şiir Yarışması düzenlenecek