Yükselen Genç Yazarlar bulunacak

Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Yükselen Genç Yazarlar Projesi hayata geçirildi. Projeyle liselerin 9. Ve 10. sınıflarında eğitim gören yazma yeteneği olan gençler belirlenecek.

01-03-2019 10:38:51

Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı Müdürü Sema Yılmaztürk,  Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde, Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından  desteklenen “Yükselen Genç Yazarlar” Projesini tanıttı. Yılmaztürk,  yarışmanın amacının Denizli merkezdeki resmi liselerin 9. ve 10. sınıflarında eğitim gören gençlerden, yazı yazmaya yetenekli öğrencilerin; özgüvenlerini arttırmaya, sanatsal etkinliğe aktif olarak katılmalarına, edebiyat alanında eğitim almalarına, yazarlık potansiyellerini keşfetmelerine, evrensel ve insani değerleri hatırlamalarına katkıda bulunmak olduğunu söyledi. 

Projenin Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklendiğini belirten Yılmaztürk,  “Yükselen Genç Yazarlar Projesi kapsamında öykü yarışması düzenlenirken  ve Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkısı ile Denizli merkezdeki resmi liselere duyurusu yapılmıştır. Yarışma şartnamesi okul müdürlüklerinden ve www.csavakfi.org.tr adresinden temin edilebilmektedir. Yarışmaya başvuru için son gün 20 Mart’tır. Hedef kitledeki öğrencilerin yazacağı "Evrensel ve İnsani Değerler" temasına değinen öyküleriyle vakfa yapacakları başvuruların seçici kurul tarafından değerlendirilmesi sonucunda, başarılı bulunan 20 öğrenci belirlenecektir. Bu öğrenciler projeye katılmaya hak kazanarak "Yaratıcı Yazarlık Atölyesi" programında yer alacaklardır. Atölye çalışmaları sırasında kitaplarını okumaktan zevk aldıkları ünlü bir yazar ve Denizli'nin kültürel değerlerini ele alan yerel yazarlarla söyleşiler yapılarak edebiyat alanında bir ön eğitim alma fırsatı yakalayacaklardır. Bu çalışmalar ile kendi potansiyellerini keşfedecek olan öğrenciler proje sonunda da kendi eserlerini ortaya koyacaklar, ürettikleri eserleri kitap haline getirilecek ve ilgili yerlere dağıtılacaktır” dedi.

Filiz YIĞNAK

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi