29 Temmuz 2021 Perşembe

Yağız Alp için adeta savaştı

Acıpayamlı 1 yaşındaki SMA Tip-1 hastası bebek Yağız Alp Yılmaz için Çameli’den Avustralya’ya kadar uzanan bir yardım kampanyası yürüten Çamelili lokanta esnafı Abdülmelik Akkan toplamda 35 bin TL gibi bir miktar topladı.

18-06-2021 10:33

Uzun süredir devam eden Yağız Alp bebek kampanyası önceki gün mutlu sona ulaşmıştı. Aile tedavi için gereken 2.2 milyon doların toplanmasının ardından sosyal medyadan canlı yayın yaparak mutluluklarını paylaşmıştı. Amerika Birleşik Devletleri(ABD)’nde 21 Haziran’da randevusu olan Yağız Alp’i Acıpayam halkı konvoyla uğurlamıştı. 
Canlı yayınlarla yardım toplandı
Kampanyanın başladığı ilk günden bu yana desteğini esirgemeyen Çamelili lokanta esnafı Abdülmelik Akkan, “Büyük bir özveri ile geniş çaplı bir kampanya yürütüldü. Sağolsun gerek Denizli halkı gerek yardımseverler Yağız Alp bebek için yardım elini uzatmaktan imtina etmedi. Bizler de çorbada tuzumuz bulunsun istedik. Sosyal medya üzerinden düzenlenen canlı yayınlarla insanlara ulaştık ve yardım toplamaya çalıştık. Duyarlı vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi. 
‘5 TL’lik sütlaca 250 TL veren oldu’
‘Bizler pek bişey yapmadık’ diyerek mütevaziliğinden de ödün vermeyen Akkan, “Sütlaç yaptık ve gelirini Yağız Alp bebeğe bağışladık. 5 TL’lik sütlaca 250 TL ödeyenler oldu. Bunun yanı sıra kumbara vardı, onu doldurmaya çalıştık. Denizli’de hayırsever bir iş insanımız 500 bin TL’lik aracını satarak kampanyaya büyük bir destekte bulundu” şeklinde konuştu. 
 Serhat KÖSE

 

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Yağız Alp için adeta savaştı