Ürgüp 3 aylık

Vatan’dan üretim devrimi temasları

Vatan Partisi Denizli İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu ve beraberindekiler, Tavas’ta tarımın zirvesi ile görüştü. Yapılan temaslarda çiftçinin ve üreticinin devlet tarafından desteklenmesi fikri ön plana çıktı.

14-01-2022 10:39

Vatan Partisi tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de de “Üretim Devrimi” kurultayları yapıyor. Daha önce Honaz Karaçay ve Denizli Merkezde gerçekleştirdiği kurultaylara yenilerini eklemek için şehrin önemli üretim merkezlerinden Tavas’ta çalışmalar yaptı. İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu ve beraberindeki heyet Tavas’ta üreticilerin temsilcilerinden Tavas Ziraat Odası Başkanı Süleyman Tozlukoğlu ve Tavas Yaş Meyve ve Sebze Üreticileri Birliği Başkanı Orhan Akyol ile görüştü.
Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu Tavas Ziraat Odası Başkanı Süleyman Tozlukoğlu ile yapılan görüşmede üreticilerin salgın sürecinde canlı başla çalışarak halkın karnını doyurduğunu ve gıda güvenliğini sağladığını belirterek devletimiz de üreticiye destek olmalıdır dedi. Çobanoğlu, “Çiftçimiz son zamlarla girdi maliyetlerinin altından kalkamaz hale gelmiştir. Üretim ordumuzun en önemli silahı gübre, ilaç ve mazottur. Bu ürünlerin fiyatları mutlaka kontrol altına alınmalı ve üreticiye çok düşük fiyatlarla sunulmalıdır” dedi. Ziraat Odası Başkanı Süleyman Tozlukoğlu da çok sayıda ve değişik destek yerine gübre, ilaç ve mazotta yapılacak desteğin yeterli olacağını ayrıca mülk sahibinin değil üretenin desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Daha sonra Tavas Yaş Sebze ve Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Orhan Akyol’u da ziyaret eden Vatan Partisi heyeti buradan Nikfer Mahallesine geçerek Nikfer’de açılacak mermer ocağına karşı halkın tepkisine destek verdi.  Muhtar Ali Keysan’la görüşen Vatan Partisi heyeti halkın haklı taleplerinin yanında olduğunu söyleyerek “Barza Ovası hem geleneksel hem aromatik ürünler hem de turizm açısından önemli bir ovamız. Mermer ocağı temel ve öncelikli bir yatırım olmadığı gibi diğer ürünlere de zarar verecektir. Bu nedenle halkımızın yanındayız” dedi.  Ali YIĞNAK

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Vatan’dan üretim devrimi temasları