29 Temmuz 2021 Perşembe

Urkay, “Kimse yoksa ben varım”

Denizlispor eski başkanlarından Süleyman Urkay, “Başkan olmak için yalvarmam mı gerek? Kimse yoksa ben varım” dedi.

21-06-2021 18:30

Yeşil siyahlı ekibin zor zamanlarında elini taşın altına koymaktan geri kalmayan eski başkan Süleyman Urkay, geçtiğimiz hafta gerçekleşen kongre sonrası sessizliğini bozdu. Kongrede bulunan nadir isimlerden olan Urkay, Denizlispor’un sahipsiz olmadığına vurgu yaparak, “Başkan olmak için yalvarmam mı gerek? Mevcut yönetimin kötü yönettiğini 2019 yılından beri söyledim.
Borcun 150 milyon liranın üzerinde olduğunu biliyordum. Mart ayında Ali Çetin'le görüştüm ve genel kurul yapacakları bilgisini aldım. Transfer hazırlıklarına başladım. Nisan ayında protokolle görüştüm. Hazırlıklarımı tamamladığımı, 20’nin üzerinde futbolcuyla ön anlaşmamı yaptığımı söyledim. Protokolden bir beklentimin olmadığını da ifade ettim” dedi.
‘Dediklerimi yapamazsam istifa ederim’ 
Başkan olduğu takdirde bir etik kurulu oluşturulmasını ve her ay kendilerini denetlemesini zamanında talep ettiğini belirten Urkay, “Bu etik kurulu kamuoyuna da bilgi versin. Her ay hem borç ödeyeceğiz hem de ilk 6’ya oynayan bir ekip kuracağız. Dediklerimi yapamdığımıza dair etik kurulu rapor sunduğu gün istifa ederim. İkinci bir kişi bu taahhütte bulunsun da görelim. Şimdi başkanlığa aday yok deniyor. Yalanınız batsın. Siz başkan adayı yok algısı yaratmak için Denizlispor’un geleceğini tehlikeye attınız. İstediğiniz ortam oluştu” şeklinde konuştu. Serhat KÖSE

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Urkay, “Kimse yoksa ben varım”