27 Eylül 2021 Pazartesi

Urkay’dan geç gelen karara tepki!

Denizlispor’da başkanlık için aday olması beklenen Süleyman Urkay, tıpkı taraftarlar gibi geç alınan genel kurul kararına tepki gösterdi. Urkay, “Erken genel kurulla, Denizlispor için, sorunları çözmek olası idi. Ama genel kurul tarihi kasıtlı ileri günlere atılarak, karmaşa, sorun çoğaltıldı” dedi.

14-07-2021 19:16

Denizlispor’da olağanüstü genel kurula sayılı günler kala sessizlik ve belirsizlik devam ediyor. Başkanlık için adı geçen iki isim olan Uğur Akkuş ve Süleyman Urkay’dan da henüz net bir yanıt gelmemesi taraftarın canını sıkıyor. Yeni sezonun başlamasına yaklaşık bir ay kala hala yönetimini ve kadrosunu kuramayan yeşil siyahlılarda kalan sürecin nasıl işleyeceği merak ediliyor. 
Eski başkanlardan Süleyman Urkay ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla mevcut yönetimin geç aldığı genel kurul kararına tepki gösteriyor. Urkay, “Denizlispor’da genel kurul kararı 3 Ağustos tarihine alınınca yapılacak bir şey kalmıyor. Anlaşılan futbolcuları tutamıyoruz. Belirsizlik, herkeste karamsarlık, umutsuzluk oluşturuyor. Mayıs ayı ve Haziran 15 tarihine kadar yönetim olarak gelebilseydik, hem ilk 6’ya oynayacak kadroyu kuracaktık hem de borç ödeyerek süreci taşıyacaktık. Her geçen gün işleri zorlaştırıyor. 3 Ağustos tarihi kulübün kapısına kilit vurulduğu tarih olacaktır. Erken genel kurulla, Denizlispor için, sorunları çözmek olası idi. Ama genel kurul tarihi, kasıtlı ileri günlere atılarak, karmaşa, sorun çoğaltıldı. İşin içinden çıkılması zorlaştırıldı. Mayıs ayı içinde yapılacak genel kurul ile transfere engel durumlar daha gelmediği için, Haziranın ilk haftasında transfer yapılarak, güçlü kadro kurulacak, diğer yandan da borçlar yapılandırılarak, dosyalar FIFA’ya gitmeden yapılandırılarak çözüm oluşturulurken, transfer yasağı ve puan silmelerinde önünü geçmiş olacaktık. Genel kurul tarihinin çok geciktirilmesi sorunların içinden çıkılamaz noktaya taşıdı. Genel kurul Haziran içinde sonlansa bile çözüm için koşullar uygundu” dedi. Serhat KÖSE

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Urkay’dan geç gelen karara tepki!