Üç sendikadan darp edilen öğretmene destek

Denizli’de Eğitim-İş, Türk Eğitim Sen ve Eğitim Sen, veli tarafından fiziksel şiddete maruz kalan öğretmen için biri araya geldi. Eğitimciler adına konuşan Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, “Öğretmenlerimize bu noktada gösterilen şiddete sonuna kadar karşıyız” dedi.

14-09-2021 11:28

Pamukkale ilçesinin Feslikan Mahallesi’nde meydana gelen olayda, Atatürk İlkokulu’nda 1. sınıf öğrencisi Ayhan U. sınıfında oyuncağını kaybetmesinin ardından babasına haber verdi. Durum üzerine veli Ziya U. sınıf öğretmeni Tevfik A’yı arayarak okulun önüne çağırdı ve aralarında tartışma çıktı. Tartışma sonucu veli öğretmene fiziksel şiddet uyguladı. Diğer öğretmenlerin araya girmesi sonucu kavga son bulurken, öğretmen darp raporu alarak şikayetçi oldu. Veli ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Bir grup eğitimci olay sonrası bir araya geldi

Yaşanan darp olayının ardından Denizli’deki üç sendika okulun önüne gelerek öğretmene destekte bulundu. Eğitim-İş, Türk Eğitim Sen ve Eğitim Sen adına konuşan Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, şiddete karşı olduklarını ifade ederek, “Ülkemizde yaşanan şiddet olayların bir parçasını burada yaşadık. Tevfik öğretmenimiz bir velinin fiziksel şiddetine maruz kaldı. Öğretmenler çocuk bakıcısı değildir, öğretmen bir eğitimcidir. Ama bugün geldiğimiz noktada öğretmenler üzerinde bir sürü yük ve sorumlulukla velilerimiz, öğrenicilerimiz öğretmenlerimize karşı saygısızca davranabilmekte ve hadlerini aşarak hesap sorabilmekteler. Öğretmenlerimize bu noktada gösterilen şiddeti kınayarak sonuna kadar karşıyız” dedi. İHA

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Üç sendikadan darp edilen öğretmene destek