Türkmen çocuklar Kurtuluş’u izledi

Denizli Ülkü Ocakları, ilimizde yaşayan Türkmen çocuklarını sinemayla tanıştırmaya devam ediyor. Bundan bir süre önce Evliye Çelebi’nin animasyon filmini izleyen Türkmen minikler, bu kez de Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı yıllarını anlatan Kurtuluş ismi filmi izlediler.

24-08-2020 10:34

Ülkü Ocakları Türk Dünyası Birim Başkanı Harun Korkman, Denizli’de yaşayan Türkmen minikler için sanat, spor, çocuk hakları ve hijyen ve okul öncesi eğitim gibi faaliyetler gerçekleştirdiklerini söyledi. Korkman,  “Ocak Başkanımız Murat Aydınlı beyefendinin talimatıyla bundan bir süre önce ilimizde yaşayan Türkmen kardeşlerimizin çocuklarını ilk kez sinemayla tanıştırdık.  Bu günle beraber şu ana kadar 110 Türkmen miniğimiz sinema keyfini ilk kez yaşadı. Bugün de yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramımız nedeniyle Kurtuluş savaşı yıllarını  anlatan Kurtuluş isimli filmi miniklerimizle buluşturuyoruz. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen birim mensuplarına teşekkür ediyorum.  Yine bu imkanı bize sağlayan Murat Başkanımıza ayrıca  teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerimiz önümüzdeki süreçte de devam edecek” diye konuştu.

Türkmen minikler daha sonra Ziya Öztan’ın yönettiği Senaristliğini Turgut Özakman’ın yaptığı Kurtuluş Savaşı yıllarını anlatan Kurtuluş isimli filmi izlediler. 

Haber Merkezi

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Türkmen çocuklar Kurtuluş’u izledi