8 Aralık 2021 Çarşamba

Tekke’den savunmaya uyarı

Altaş Denizlispor Teknik Direktörü Fatih Tekke, rakip Keçiörengücü’nü iyi analiz ettiklerini belirterek, “Oyuncuları bir arada, bir plan içerisinde oynatmak zaman istiyor. Biz bu kadar basit goller yemememiz gerekiyor, bu takıma yakışmıyor. Aidiyeti, bu coşkuyu bu şehre vermemiz gerekiyor” dedi.

15-11-2021 16:10
TFF 1. Lig ekiplerinden Altaş Denizlispor, 13. haftada karşılaşacağı Keçiörengücü maçı hazırlıklarını sürdürüyor. Takımın yeni hocası Fatih Tekke, Haluk Ulusoy Tesisleri'nde gerçekleşen antrenman öncesi basının sorularını yanıtladı. Denizlispor’a teknik adam olarak geldiği için mutlu olduğunu anlatan Tekke, “Herkese ve camiaya hayırlı olur inşallah. En son geldiğim dönemi hatırlıyorsanız çok zor bir süreçti. Özellikle taraftar ve takımın kenetlenmesiyle ligde kalmayı başarmıştık. Biz elimizden geldiği kadar buradayız. Çalışacağız, tabii ki kolay değil. Önce olumsuz taraflarımızı olumluya çevirip, olumlu yanlarımızı da arttırmalıyız. Ankara Keçiörengücü’nü A’dan Z’ye iyi analiz ediyoruz. Evimizdeki maçı kazanarak 3 puanı taraftarımıza hediye etmek istiyoruz” dedi.
“Bir yumruk gibi olmalıyız”
Öncelikle olarak takımın bulunduğu durumdan çıkmasını istediklerini belirten Tekke, “Biz elimizden geldiği kadar çalışacağız. 24 saat buradayız. Tabii ki öncelikle bulunduğumuz yerden çıkmamız gerekiyor. Dışarıdan bakıldığında çok kaliteli bir kadromuz olduğunu düşünüyorum. Oyuncuları bir arada, bir plan içerisinde oynatmak zaman istiyor. Biz bu kadar basit goller yemememiz gerekiyor, bu takıma yakışmıyor. Aidiyeti, bu coşkuyu bu şehre vermemiz gerekiyor. Günün sonunda şehrimizin istediği oyunu bu takım oynayabilir, oynayacaktır. Bu oyuncuların Denizlispor’da bir hedefi olması lazım. Bir hedefe bağlatmalıyız. Evet, isimler iyi ama birbirinden ayrıysa olmaz, beraber olmak zorundayız. Bir aile gibi yumruk gibi hareket etmemiz lazım. O zaman işimiz daha kolaylaşır” dedi.
“Ligde kolay maç yok”
Milli takım arasının avantaj olduğunu belirten Tekke, “Öncelikle bulunduğumuz durumdan çıkmalıyız. Bulunduğumuz durum çok iyi bir durum değil. Olumsuz taraflarımızı olumluya döndürmeliyiz. Olumlu taraflarımızı daha da arttırmalıyız. Bunun için bir süreye ihtiyaç var. Bu süreyi geçirirken de kazanmamız gerekiyor. Bu ligde kolay maç yok. Keçiören maçına karşı gerekli analizlerimizi yapıyoruz. Biz öncelikle kendi problemlilerimizi sıfırlamaya çalışacağız. Milli takım arası bizim için bir avantaj. İlk maç evimizde, umarım 3 puan hediye ederek, iyi bir coşkuyla geçirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.  Serhat KÖSE
Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Tekke’den savunmaya uyarı