Tahtın yeni sahibi İdman Yurdu

Süper amatör play off maçlarında 3. Hafta karşılaşmaları devam ederken, ligin yeni lideri Tavas Birlikspor’u 9-0 mağlup eden Denizli İdman Yurdu oldu.  Süper amatör küme play off maçlarında oynanan 4 karşılaşmada toplam 19 gol atıldı. 3. Haftanın değerlendirmesi şu şekilde;

08-04-2024 11:42:15

HAFTANIN TAKIMI: DOKUZKAVAKLARSPOR

Süper amatör küme play off maçlarının 3. Haftasında haftanın en kritik karşılaşmasında Dokuzkavaklarspor güçlü rakibi Acıpayam Belediyespor’u 4-0 yenmeyi başardı. Dokuzkavaklarspor nefesleri kesen 90 dakikanın ardından Acıpayam Belediyespor’u sahadan sildi ve çok kritik üç puanı alarak Şirinköy sahasından ayrıldı. Akıllı futbolları ile rakiplerini futbol oynama şansı vermediler. Şirinköy stadında oynadığı zorlu karşılaşmada 90 dakika boyunca yılmayan ve galip gelmek için elinden geleni yapan ve mutlu sona ulaşan Dokuzkavaklarspor, oyun disiplininden kopmayarak adını haftanın takımı olarak yazdırmasını bildi.

HAFTANIN ANTRENÖRÜ: LEVEND SARIOĞLU (BULDANSPOR)

Haftanın en zorlu maçlarından Bağbaşı Zeytinköyspor karşılaşmasına çıkan Buldanspor’da galibiyetin mimarı antrenör Levend Sarıoğlu oldu. Sarıoğlu özellikle play off maçlarında yaptığı oyuncu değişiklikleri sonrasında değiştirdiği oyuncularının galibiyet gollerini atması kendisinin bu meslekte ne kadar tecrübeli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Saha kenarından futbolcularına çok iyi yöneten Sarıoğlu, Bağbaşı Zeytinköyspor maçına futbolcularına çok iyi konsantre etmiş. Futbolcularına maçın önemini defalarca anlatan, verdiği taktik ve yerinde oyuncu değişiklikleri ile maçın kaderini değiştirmesini bildi. Buldanspor antrenörü Levend Sarıoğlu bir kez daha haftanın en iyi antrenörü olarak adını yazdırmayı başardı ve kocaman bir alkışı hak etti.

HAFTANIN FUTBOLCUSU: GALİP GURBET (ÇAL BELEDİYESPOR)

Hani derler ya ‘Gemisini kurtaran kaptan’ İşte Çal Belediyespor kaptanı Galip Gurbet’te bu sözün ne kadar haklı olduğunu Akkonakspor maçında gösterdi. Gol attı, attırdı ve sahanın her yerinde yer aldı. 90 dakika boyunca takımını çok iyi yönetti. Kritik karşılaşmada bütün hünerlerine ortaya serdi. Saha içinde de arkadaşlarının acil yardımlarını koştu. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini sahaya yansıttı. Çal Belediyespor Akkonakspor maçında galip geldiyse bunda en büyük pay Galip Gurbet’e ait oldu. Gerek saha içinde, gerekse saha dışında ki efendiliği ile bilinen Çal Belediyespor kaptanı Galip Gurbet haftanın en iyi futbolcusu olarak da radarımıza takıldı. 

HAFTANIN HAKEMİ: FATİH DERİN (ÇAL BELEDİYESPOR – AKKONAKSPOR)

Cumartesi günü haftanın en zorlu ve en önemli karşılaşmasında Şirinköy stadında ki Çal Belediyespor – Akkonakspor karşılaşmasında düdük çalan Fatih Derin, haftanın en zorlu karşılaşmasını mükemmel yönetti. Devamlı olarak oyunun içinde kaldı. Her pozisyonu çok yakından takip ederek kararlarını verdi. Yardımcıları Osman Baha Gözükara ve Yusuf Tekin ile 90 dakika boyunca süper bir diyalog kurdu. Pozisyonları çok yakından takip ederek büyük takdir topladı. Fatih Derin, her maçta olduğu gibi bu maçta da sahadaki duruşunu değiştirmedi. Saha içinde futbolcular ile birebir uyumu çok çok iyiydi. Disiplinden kesinlikle taviz vermeyerek herkesin takdirini kazanmasını bildi. Süper amatör küme play off maçlarının 3. Haftasında Fatih Derin, Osman Baha Gözükara ve Yusuf haftanın en iyi hakem üçlüsü olarak ta karşımıza çıktı.

HAFTANIN OLAYLARI

Süper amatör play off maçlarında 3. Hafta karşılaşmaları devam ederken, ligin yeni lideri Tavas Birlikspor’u 9-0 mağlup eden Denizli İdman Yurdu oldu.  Süper amatör küme play off maçlarında oynanan 4 karşılaşmada toplam 19 gol atıldı. Play off maçları 3. Hafta karşılaşmaları sonrasında Denizli İdman Yurdu averajla ligin yeni lideri oldu. Şirinköy sahasında oynanan Dokuzkavaklarspor – Acıpayam Belediyespor karşılaşmasının uzatma dakikalarında bir pozisyon sonrasında her iki takım oyuncuları da sinirlerine hakim olamadılar ve saha içinde birbirlerine girdiler. Çıkan olayların ardından Acıpayam Belediyespor ve Dokuzkavaklarspor kenar yönetimi ile yöneticiler ve emniyetin araya girmesi ile birlikte olaylar büyümeden engellendi. Karşılaşma sonrasında her iki takım oyuncuları da birbirlerinden özür dileyerek Şirinköy sahasında ayrılırken, Dokuzkavaklarspor Şükrü ile Cavit ve Acıpayam Belediyespor’dan ise Şakir, kırmızı kart gören oyuncular oldular. Süper ligde 4 karşılaşmada maç yöneten hakemlerimiz gösterdikleri başarılı yönetimlerle ve takımların kaderlerine etkileyecek hata yapmayarak haftayı başarılı bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşadılar ve tribünlerin alkışını aldılar.

HAFTANIN EN İYİLERİ

Muhammed (Dokuzkavaklarspor)

İlker (Buldanspor)

Mehmet (Çal Belediyespor)

Semih (Dokuzkavaklarspor)

Yaşar (Buldanspor)

Zeki (Denizli İdman Yurdu)

Batuhan (Buldanspor)

Galip (Çal Belediyespor)

Burak Gökbel (Denizli İdman Yurdu)

İshak (Dokuzkavaklarspor)

Süleyman Tunahan (Denizli İdman Yurdu)

HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI

Dokuzkavaklarspor – Acıpayam Belediyespor 4-0

Tavas Birlikspor – GL. Denizli İdman Yurdu 0-9

Buldanspor – Bağbaşı Zeytinköyspor 2-1

Çal Belediyespor - Akkonakspor 2-1

GELECEK HAFTANIN PROGRAMI (20-21 NİSAN 2024)

Bağbaşı Zeytinköyspor – Çal Belediyespor

GL. Denizli İdman Yurdu – Buldanspor

Acıpayam Belediyespor – Tavas Birlikspor

Akkonakspor - Dokuzkavaklarspor

DEĞERLENDİRME/ ORHAN MIKIROĞLU

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi