Süperlerin maşallahı var!..

Süper amatör küme maçlarında 5. Hafta karşılaşmaları ile devam edildi. Yapılan 6 karşılaşmada rakip fileler 30 kez havalandı. Beyaz gurupta Çal Belediyespor, kırmızı gurupta da Denizli İdman Yurdu liderliklerini 6. Haftaya taşıdılar. İşte 5. haftanın değerlendirmesi;

14-11-2023 11:27:36

HAFTANIN TAKIMI: DENİZLİ İDMAN YURDU

Süper lig sezonun 5. Haftasında haftanın sonucu en çok merakla beklenen maçında Denizli İdman Yurdu geçen haftanın flaş takımlarından Buldanspor’u deplasmanda yenmenin mutluluğunu yaşadılar. Her iki yarıda oynadıkları muhteşem bir oyundan sonra Buldanspor’u farklı mağlup etmeyi başardı. Denizli İdman Yurdu deplasmanda oynadığı maçta çok iyi bir görüntü verdi. Oyunun her alanında etkili oldular. Oyun disiplininden kopmayan Denizli İdman Yurdu ligin başından itibaren gösterdiği performansla taraftarlarını sevindirmeye devam ediyor. Denizli İdman Yurdu süper ligin 5.haftasında haftanın en iyi takımı olarak karşımıza çıkmayı başardı.

HAFTANIN ANTRENÖRÜ: VOLKAN KARTAL (TRK TEKSTİLSPOR)

Geçen hafta kendi sahasında Buldanspor’a mağlup olan TRK Tekstilspor antrenörü Volkan Kartal, bu maçın ardından hesaplarını kitaplarını yaptı ve buna göre Tavas Birlikspor maçının hazırlıklarını yaptı. Şuana kadar oynadığı maçları kazanan Tavas Birlikspor gibi güçlü bir takımı deplasmanda yenme başarısını ilde eden TRK Tekstilspor’da en büyük faktör antrenör Volkan Kartal oldu. Volkan Kartal, Tavas Birlikspor maçında verdiği akıl dolu taktikle güçlü rakibinden üç puan almasını bildi. Saha kenarından futbolcularına çok iyi yöneten, verdiği taktik ve yerinde oyuncu değişiklikleri ile maçın kaderini değiştirmesini başardı. Futbolculara verdiği motivasyon ile maçın kazanılmasında başrol oynadı. İşte bütün bu gelişmeler TRK Tekstilspor antrenörü Volkan Kartal’ı haftanın en başarılı antrenörü olarak adını yazdırmayı yetti.

HAFTANIN FUTBOLCUSU: KAAN KAHRAMAN (AKKONAKSPOR)

Akkonakspor ile Acıpayam Belediyespor arasında oynanan karşılaşma nefesleri keserken, maçın yıldızı Akkonakspor’dan Kaan Kahraman oldu. Adeta maçın kaderini değiştirdi. Kaan Kahraman, saha içinde basmadık yer bırakmadı ve klasını konuşturdu. Saha içinde arkadaşlarının yardımına koşarak pozisyonlarda yardımcı olmaya çalıştı. Acıpayam Belediyespor’u son saniyelerde attığı golle yıkan isim oldu. Saha içinde ve saha dışında centilmenliği ile ön plana çıkan Kaan Kahraman, Akkonakspor’un maçı kazanmasında ve çok kıymetli üç puan almasında büyük bir işi başardı ve takım arkadaşları, antrenörleri ve yönetim tarafından tebrik edildi. Kaan Kahraman adını altın harflerle haftanın futbolcusu olarak yazdırmayı da ihmal etmedi.

HAFTANIN HAKEMİ: ENGİN ALTINAY (ACIPAYAM BELEDİYESPOR - AKKONAKSPOR)

Cumartesi günü Akkonak stadında Acıpayam Belediyespor – Akkonakspor karşılaşmasında düdük çalan gelecek vaat eden hakemlerimizden Engin Altınay son haftalarda ki yükselişini sürdürmeye devam ediyor. İl Hakem Kurulu en kritik maçlarda görev verdiği Engin Altınay bu görevlerini fazlasıyla yerine getirmeye devam ediyor. Acıpayam Belediyespor – Akkonakspor karşılaşmasında yardımcıları ile birlikte 10 numara bir maç yönetti. Özellikle her iki takım oyuncularının ceza sahası içinde penaltı beklentilerini boşa çıkarırken verdiği devam kararlarda ise sonuna kadar haklıydı. Avantaj kurallarını çok iyi ve yerinde analiz etti. Pozisyonları çok yakından takip ederek bir hakemin yapabileceğinin en iyisini yaptı. Sarı kartlarında sonuna kadar haklıydı. Engin Altınay, Mustafa Özek ve Murat Toprakçı 5. haftanın en iyi hakemleri olmayı da başardılar.

HAFTANIN OLAYLARI

Süper amatör küme maçlarında 5. Hafta karşılaşmaları ile devam edildi. Yapılan 6 karşılaşmada rakip fileler 30 kez havalandı. Beyaz gurupta Çal Belediyespor, kırmızı gurupta da Denizli İdman Yurdu liderliklerini 6. Haftaya taşıdı. Süper amatör küme maçlarında heyecan giderek artmaya devam ederken, tribündeki taraftarlarda büyük heyecan yaşamaya devam ediyorlar. Beyaz gurup lideri Çal Belediyespor evinde, kırmızı gurup lideri Denizli İdman Yurdu ise deplasmanda rakiplerini aynı skorlarla 4-0 yenerek taraftarlarını sevince boğdular. Süper amatör kümede 5. Hafta sonunda Çal Belediyespor ve Denizli İdman Yurdu ligde mağlup olmayan iki takım olarak da dikkatleri üzerine çektiler. Hakemlerimiz ise 5. Hafta ki başarılı yönetimleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Özellikle genç hakemler gelecek için yüz güldürmeye devam ederken, hakemlerin başarılı yönetimi İl Hakem kurulunun da yüzünü güldürmeye devam ediyor. Süper amatör kümede görev alan hakemlerin gösterdikleri başarılı yönetimleri ile taraflı tarafsız herkesin takdirini ve alkışını alırken, Merkez Hakem Komitesi tarafından da yakın takibe alındılar.

HAFTANIN EN İYİLERİ

Berke (Akkonakspor)

Emre Aras (Denizli İdman Yurdu)

Utkan (Akkonakspor)

Berkay (Çıtakspor)

Hasan (Çal Belediyespor)

Mertcan (TRK Tekstilspor)

Tayfun (Şahinspor)

Kaan (Akkonakspor)

Rıdvan (Çal Belediyespor)

Enver (TRK Tekstilspor)

Ahmet (Denizli İdman Yurdu)

HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI

Çal Belediyespor - Alparslanspor 4-0

Çıtakspor - Dodurgaspor 8-3

Acıpayam Belediyespor - Akkonakspor 0-1

Buldan Belediyespor - Denizli İdman Yurdu 0-4

Tavas Birlikspor - TRK Tekstilspor 0-4

Şahinspor - Yeşil Çınarspor 6-0

GELECEK HAFTANIN MAÇLARI

Denizli İdman Yurdu – Tavas Birlikspor

Dokuzkavaklarspor – Buldanspor

Kıralan Demirspor - Şahinspor

Dodurgalarspor – Bağbaşı Zeytinköyspor

Alparslanspor – Çıtakspor

Akkonakspor - Değirmenönüspor

DEĞERLENDİRME/ ORHAN MIKIROĞLU

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi