SÜPERLERİN MAŞALLAHI VAR!

Süper Amatör Küme maçlarına 5. hafta karşılaşmaları ile devam edildi. Beyaz Grup’ta Yeşil Çivril Belediyespor, Kırmızı Grup’ta ise Çal Belediyespor, Akkonakspor ile berabere kalmasına rağmen liderliğini sürdürdü. 5. haftada fileler 41 kez havalandı. İşte 5. haftanın değerlendirmesi:

15-11-2022 11:28:43

HAFTANIN TAKIMI: ACIPAYAM BELEDİYESPOR

Süper Amatör Küme’de sezonun 5. haftasında sonucu en çok merakla beklenen maçta Acıpayam Belediyespor geçen haftanın flaş takımlarından Alparslanspor’u yenmenin mutluluğunu yaşadı. Acıpayam ekibi her iki yarıda oynadığı muhteşem bir oyundan sonra Alparslanspor’u farklı mağlup etmeyi başardı. Mor Şeytanlar sahada savaşan, akıllı futbolları ile rakiplerini futbol oynama şansı vermeyen bir takım görünümündeydi. Oyun disiplininden kopmayan Acıpayam Belediyespor ligin başından itibaren gösterdiği performansla taraftarlarını sevindirmeye devam ediyor. Acıpayam Belediyespor gelecek haftalarda da çoğu takımın canını yakabilir. Çünkü kapasitesi çok yüksek oyunculardan kurulu bir kadroya sahipler. Acıpayam Belediyespor Süper Amatör Küme’nin 5. haftasında haftanın en iyi takımı olarak karşımıza çıkmayı başardı.

HAFTANIN ANTRENÖRÜ: MUSTAFA KARAKAYA (İSTİKLALSPOR)

Süper Amatör Küme’nin ilk haftasaında Yeşil Çınarspor’a mağlup olan İstiklalspor antrenörü Mustafa Karakaya daha sonra hesaplarını kitaplarını yaptı ve buna göre hazırlıklarını yaptı. Son oynadığı 3 maçı kazanan ve son olarak Bağbaşı Zeytinköyspor gibi güçlü bir takımı yenme başarısını elde eden İstiklalspor’da en büyük faktör antrenör Mustafa Karakaya oldu. Karakaya, Bağbaşı Zeytinköyspor maçında verdiği akıl dolu taktikle güçlü rakibinden üç puan almasını bildi. Futbolcularına maçın önemini defalarca anlatmış. Saha kenarından futbolcularını çok iyi yöneten antrenör Mustafa Karakaya, futbolcularına verdiği taktik ve yerinde oyuncu değişiklikleri ile maçın kaderini değiştirmeyi başardı. Futbolculara verdiği motivasyon ile maçın kazanılmasında başrol oynadı. İşte bütün bu gelişmeler Mustafa Karakaya’yı haftanın en başarılı antrenörü yaptı.

HAFTANIN FUTBOLCUSU: HÜSEYİN KARAKILINÇ

Buldanspor ile Irlıganlıspor arasında oynanan karşılaşma nefesleri keserken, maçın adamı Irlıganlıspor’dan Hüseyin Karakılınç oldu. Buldanspor maçının ikinci yarısında oyuna dahil oldu. Attığı golle de gol perdesini açtı. Saha içinde basmadık yer bırakmadı ve klasını konuşturdu. Saha içinde arkadaşlarının yardımına koşarak pozisyonlarda yardımcı olmaya çalıştı. Buldanspor’u belki de ikinci yarıda yıkan isim oldu. Saha içinde ve saha dışında centilmenliği ile ön plana çıkan Hüseyin Karakılınç ikinci yarıda oyuna dahil olarak Irlıganlıspor’un maçı kazanmasında büyük bir işi başardı ve takım arkadaşları ve yönetim tarafından takdir edildi. Hüseyin Karakılınç adını haftanın futbolcusu olarak yazdırmayı da ihmal etmedi.

HAFTANIN HAKEMİ: ENGİN ALTINAY (BULDANSPOR – IRLIGANLISPOR)

Cumartesi günü Akkonak Stadı’nda Buldanspor – Irlıganlıspor karşılaşmasında düdük çalan genç hakemlerimizden Engin Altınay son haftalardaki yükselişini sürdürmeye devam ediyor. İl Hakem Kurulu’nun en kritik maçlarda görev verdiği Engin Altınay bu görevlerini fazlasıyla yerine getirmeye devam ediyor. Buldanspor – Irlıganlıspor maçında yardımcıları Kutay Kutlu ve Kemal Yarengünü ile birlikte muazzam bir yönetim gösterdi. Özellikle her iki takım oyuncularının ceza sahası içinde penaltı beklentilerini boşa çıkarırken verdiği devam kararlarında sonuna kadar haklıydı. Avantaj kurallarını çok iyi ve yerinde analiz etti. Pozisyonları çok yakından takip ederek bir hakemin yapabileceğinin en iyisini yaptı. Sarı kartlarında sonuna kadar haklıydı. Engin Altınay, Kutay Kutlu ve Kadir Yarengünü 5. haftanın en iyi hakemleri olmayı da başardılar.

HAFTANIN OLAYLARI

Süper Amatör Küme maçlarına 5. hafta karşılaşmaları ile devam edildi. Beyaz Grup’ta Yeşil Çivril Belediyespor, Kırmızı Grup’ta da Çal Belediyespor Akkonakspor ile berabere kalmasına rağmen liderliğini sürdürdüğü 5. Haftada rakip fileler 41 kez havalandı. Saraçoğlu Stadı’nda Cumartesi günü oynanan maçta Dokuzkavaklarspor’dan 3, Değiremönüspor’dan ise 2 futbolcu kırmızı kartla oyun dışında kalırken, Çal Belediyespor deplasmanda Akkonakspor ile berabere kalmasına rağmen liderliğini 6. haftaya taşıdı. Süper Amatör Küme maçlarında kıran kırana maçlar devam ederken, hakemlerimiz ise 5. haftaki başarılı yönetimleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Özellikle genç hakemler gelecek için ışık vermeye devam ederken, hakemlerin başarılı yönetimi İl Hakem Kurulu’nun da yüzünü güldürmeye devam ediyor.

HAFTANIN EN İYİLERİ

Oğuzhan (Kartalspor)

Kemal (Acıpayam Belediye)

Hüseyin (Dokuzkavaklarspor)

Yiğithan (Yeşil Çivril Belediye)

Muhammet (Dodurgalarspor)

İkrar (Kartalspor)

Furkan (Akkonakspor)

Yasin (Yeşil Çınarspor)

Hüseyin (Irlıganlıspor)

Feyzullah (İstiklalspor)

Süleyman (Çal Belediye)

HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI

Yeşil Çivril Belediye – Kale Belediyespor 6-0

Buldanspor – Irlığanlıspor 0-4

Akkonakspor – Çal Belediye 1-1

Dokuzkavaklarspor – Değirmenönüspor 3-2

Kartalspor Adaletspor 4-1

Denizligücü – Dodurgalarspor 0-6

Bağbaşı Zeytinköy – İstiklalspor 2-3

Acıpayam Belediye – Alparslanspor 3-0

Beyağaç Belediye – Yeşil Çınarspor 1-4

GELECEK HAFTANIN PROGRAMI

Dodurgalarspor – Bağbaşı Zeytinköy

Çal Belediye – Denizlifücü

Yeşil Çınarspor – Akkonakspor

Demiryolgücü – Beyağaç Belediye

Kale Belediye – Buldanspor

Adaletspor – Yeşil Çivril Belediye

Alparslanspor – Kartalspor

Değirmenönüspor – Acıpayam Belediye

Irlıganlıspor - Dokuzkavaklyarspor

DEĞERLENDİRME/ ORHAN MIKIROĞLU

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi