Süperler gol oldu yağdı

Süper amatör küme 4. Hafta karşılaşmaları beyaz ve kırmızı gurupta oynanan toplam 6 maç ile devam edildi. Yapılan 6 karşılaşmada rakip fileler toplam 41 kez havalanırken, kırmızı gurupta Denizli İdman Yurdu beyaz gurupta ise Çal Belediyespor liderliklerini sürdürdüler. 4. Haftanın değerlendirmesi şu şekilde;

07-11-2023 11:35:34

HAFTANIN TAKIMI: BULDANSPOR

Süper kümenin 4. Haftasında haftanın en önemli karşılaşmasında Buldanspor güçlü rakibi TRK Tekstilpor’u deplasmanda 4-2 yenmeyi başardı. Ligde play off’a kalma mücadelesi veren Buldanspor nefesleri kesen ve 10 kişi kaldığı 90 dakikanın ardından TRK Tekstilspor’u sahadan sildi ve altın değerinde üç puanı alarak Saraçoğlu sahasından ayrıldı. Yeşil siyahlılar muhteşem oynadılar ve üç puanı da söke söke almasını bildiler. 90 dakika boyunca yılmayan ve üç puan almak için elinden geleni yapan ve mutlu sona ulaşan Buldanspor, oyun disiplininden kopmayarak adını haftanın takımı olarak yazdırmasını bildi.

HAFTANIN ANTRENÖRÜ: LEVEND SARIOĞLU(BULDANSPOR)

Biz onun için kurt hoca diyoruz. Çünkü rakiplerini çok iyi analiz ediyor ve futbolcularına buna göre şerbet veriyor. Aynı taktiği TRK Tekstilspor karşısında da yaptı. Futbolcularına güçlü bir takım karşısında nasıl futbol oynanır bunu gösterdi. 10 kişi kaldıktan sonra takımı geriye çekmeyip daha da atak futbol oynattı. Saha kenarından futbolcularına çok iyi yöneten Buldanspor antrenörü Levend Sarıoğlu, TRK Tekstilspor maçına futbolcularına çok iyi konsantre etmiş. Futbolcularına maçın önemini defalarca anlatan, verdiği taktik ve yerinde oyuncu değişiklikleri ile maçın kaderini değiştirmesini bildi. Buldanspor antrenörü Levend Sarıoğlu haklı olarak 4. Haftada haftanın en iyi antrenörü olarak adını yazdırmayı başardı.

HAFTANIN FUTBOLCUSU: METİN TEKİN (DEĞİRMENÖNÜSPOR)

Değirmenönüspor’un orta sahadaki ele avuca sığmayan süper oyuncusu Metin Tekin, Alparslanspor maçında yine yaptı yapacağını ve Değirmenönüspor’un Alparslanspor karşısında altın değerinde üç puan almasını sağladı. Kritik karşılaşmada büyük bir mücadele ortaya koydu. Saha içinde de arkadaşlarının acil yardımlarını koştu. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini sahaya yansıtan Metin Tekin, Alparslanspor’un puan umutlarını söndüren isim oldu. Yeni sezona müthiş bir başlangıç yapan Metin Tekin, bu sezon Değirmenönüspor’un başarısında başrol oynamaya da devam edeceğinin sinyallerini şimdiden vermeye başladı. Metin Tekin alkışlar arasında haftanın futbolcusu olmaya hak kazandı.

HAFTANIN HAKEMİ: FERUDUN DALDAŞ (TRK TEKSTİLSPOR - BULDANSPOR)

Geçen hafta birinci lig ve ikinci lig maçlarında görev almayan Ferudun Daldaş Denizli süper amatör kümede haftanın en kritik karşılaşması olan TRK Tekstilspor – Buldanspor maçında görevlendirildi. Bu zorlu karşılaşmada düdük çalan Ferudun Daldaş mükemmel yönetimi ile ön plana çıkan isim oldu. Yardımcıları Burak Dayıoğlu ve Fatmagül Kılınç ile mükemmel diyalog kurdu. Yaşar ve Musa’ya gösterdiği kırmızı kartlarda yüzde yüz haklıydı. Pozisyonları çok yakından takip ederek büyük takdir topladı. Ferudun Daldaş, her maçta olduğu gibi bu maçta da sahadaki duruşunu değiştirmedi. Saha içinde futbolcular ile birebir uyumu ve pozisyonları tek tek anlatması ise çok çok iyiydi. Disiplinden kesinlikle taviz vermedi. Süper amatör kümenin 4. Haftasında Ferudun Daldaş, Burak Dayıoğlu ve Fatmagül Kılınç haftanın en iyi hakemleri olarak karşımıza çıktı.

HAFTANIN OLAYLARI

Süper amatör küme 4. Hafta karşılaşmaları beyaz ve kırmızı gurupta oynanan toplam 6 maç ile devam edildi. Yapılan 6 karşılaşmada rakip fileler toplam 41 kez havalanırken, kırmızı gurupta Denizli İdman Yurdu beyaz gurupta ise Çal Belediyespor liderliklerini sürdürdüler. Süper ligin 4. Haftasında Çal Belediyespor deplasmanda Dodurgalarspor’u 16-1 yenerek haftanın en farklı galibiyetini aldı. Geçen sezonun flaş takımı Bağbaşı Zeytinköyspor 4. Hafta sonunda da galibiyet alamayan tek takım olarak kayıtlara geçti. Süper ligde 6 karşılaşmada maç yöneten hakemlerimiz gösterdikleri başarılı yönetimlerle ve takımların kaderlerine etkileyecek hata yapmayarak haftayı başarılı bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşadılar ve tribünlerin alkışını aldılar.

HAFTANIN EN İYİLERİ

Eren Dokuzkavaklarspor)

Ali Türk (Çıtakspor)

Rıdvan (Çal Belediyespor)

Mehmet (Değirmenönüspor)

Volkan (Kıralan Demirspor)

Ali (Bağbaşı Zeytinköyspor)

Arda (Buldanspor)

Metin Tekin (Değirmenönüspor)

Mehmet (Dokuzkavaklarspor)

Muharrem Demirci (Çal Belediyespor)

Nadir (Buldanspor)

HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI

Tekstilspor – Buldanspor 2-4

Dokuzkavaklarspor – Şahinspor 3-1

Kıralan Demirspor – Yeşil Çınarspor 5-2

Bağbaşı Zeytinköyspor – Çıtakspor 1-1

Dodurgalarspor - Çal Belediyespor 1-16

Alparslanspor – Değirmenönüspor 2-3

GELECEK HAFTANIN PROGRAMI

Acıpayam Belediyespor – Akkonakspor

Çal Belediyespor – Alparslanspor

Çıtakspor - Dodurgalarspor

Şahinspor –Yeşil Çınarspor

Buldanspor – Denizli İdman Yurdu

Tavas Birlikspor – TRK Tekstilspor

DEĞERLENDİRME/ ORHAN MIKIROĞLU

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi