Süper amatörde düğüm çözülmüyor

Süper amatör küme maçlarında 15. Hafta karşılaşmaları geride kalırken, büyük heyecan da tırmanmaya devam ediyor. Guruplarında liderlik koltuğunda oturmaya devam eden Çal Belediyespor ve Denizli İdman Yurdu, play off maçlarına katılmayı hak kazanırken, 15. Haftada fileler 25 kez havalandı. Süper amatör kümede 15. Haftanın değerlendirmesi şu şekilde;

20-02-2024 12:01:01

HAFTANIN TAKIMI: ŞAHİNSPOR

Süper ligin 15. Haftasında sonucu merakla beklenen maçta Şahinspor kendi evinde 2-0 geriyle düştüğü maçta ezeli rakibi Kıralan Demirspor’u yenmeyi başardı. Şahinspor nefesleri kesen 90 dakikanın ardından sahadan üç puanı alarak ayrıldı. Akıllı futbolları ile rakiplerini futbol oynama şansı vermediler. Özellikle 2-0 geriye düştükten sonra muhteşem bir oyun ortaya koydular. Yılmadılar ve kazanmak için adeta büyük bir savaş verdiler ve bu savaştan da galip ayrıldılar. Oyun disiplininden hiç kopmadılar. Kazanmak adına sahada iyi işler yaptılar ve bunda da başarılı oldular. Şahinspor zorlu karşılaşmada ezeli rakibini geriden gelerek galip gelmenin mutluluğunu doyasıya yaşarlarken, adını da haftanın takımı olarak yazdırmasını bildiler.

HAFTANIN ANTRENÖRÜ: LEVEND SARIOĞLU (BULDANSPOR)

Bir teknik adam bir takımın kaderi ile nasıl oynar bunu göreve geldiğinden itibaren göstermeyi başardı. Buldanspor antrenörü Levend Sarıoğlu, takımı iyi yerlere getirmek ve play off oynatmak için gece gündüz ince hesaplar yaptı. Zorlu Dokuzkavaklarspor karşısında saha kenarından futbolcularına çok iyi yöneten, verdiği taktik ve yerinde oyuncu değişiklikleri ile maçın kaderini değiştirmesini başaran Buldanspor antrenörü Levend Sarıoğlu, takım içinde birlik ve beraberliği de sağlayan isim oldu. Tecrübeli teknik adam Buldansporspor’da gösterdiği başarı ile bütün Buldanspor tara2ftarlarının alkışını almasını bildi. Buldanspor antrenörü Levend Sarıoğlu zorlu Dokuzkavaklarspor maçının da kazanılmasında büyük rol oynadı. Kurt hoca Levend Sarıoğlu haklı olarak 15. Haftada haftanın antrenörü olarak adını yazdırmayı da ihmal etmedi.

HAFTANIN FUTBOLCUSU: MURAT ACAR (TAVAS BİRLİKSPOR)

Tavas Birlikspor’un forvetteki ele avuca sığmayan golcü oyuncusu Murat Acar, Denizli İdman Yurdu ile oynanan maçta yine görevini en iyi şekilde yaptı. Denizli İdman Yurdu maçında ki muhteşem oyununu attığı beraberlik golü ile taçlandırdı. Rakip defans oyuncularının korkulu rüyası oldu ve olmaya da devam ediyor. Kritik karşılaşmada bütün hünerlerine ortaya serdi. Saha içinde de arkadaşlarının acil yardımlarını koştu. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini sahaya yansıttı.  Tavas Birlikspor’un Denizli İdman Yurdu karşısında alınan beraberliğin ve çok önemli bir puanın mimarı oldu. Sahada adım atmadık yer bırakmadı ve oyunun her bölgesinde Murat Acar’ı gördük. Tavas Birlikspor’dan Murat Acar haklı olarak gazetemize 15. Haftanın futbolcusu olarak adını yazdırmasını bildi.

HAFTANIN HAKEMİ: TAHİR BERKAY BARLIN (DEĞİRMENÖNÜSPOR - AKKONAKSPOR)

Pazar günü haftanın en zorlu ve en önemli karşılaşmasında Akkonak sahasında Değirmenönüspor – Akkonakspor karşılaşmasında düdük çalan Tahir Berkay Barlın, haftanın en zorlu karşılaşmasını muazzam yönetti. Yardımcıları Osman Öztekin ve Yusuf Tekin ile her konuda mükemmel anlaştı. Pozisyonları çok yakından takip ederek avantaj kurallarını yerinde kullandı. Akkonakspor’dan Semih’e gösterdiği kırmızı kartta ise sonuna kadar haklıydı. Tahir Berkay Barlın, her maçta olduğu gibi bu maçta da sahadaki duruşunu değiştirmedi. Saha içinde futbolcular ile birebir uyumu çok çok iyiydi. Disiplinden kesinlikle taviz vermedi ve herkesin takdirini kazanmasını bildi. Sarı kartlarında yerinde kullanan Barlın, avantaj kurallarını da yerinde uygulamasını bildi. Süper amatör kümenin 15. Haftasında Tahir Berkay Barlın, Osman Öztekin ve Yusuf Tekin haftanın en iyi hakemleri olarak karşımıza çıktı.

HAFTANIN OLAYLARI

Süper amatör küme maçlarında 15. Hafta karşılaşmaları geride kalırken, büyük heyecan da tırmanmaya devam ediyor. Guruplarında lider koltuğuna oturan Çal Belediyespor ve Denizli İdman Yurdu play off maçlarına katılmayı hak kazanırken, 15. Haftada fileler 25 kez havalandı. Çıtakspor – Alparslanspor maçında Alparslanspor 4-1 önde iken Çıtakspor ikinci yarıya çıkmadı. Play off maçlarına kalmak için takımların verdiği büyük mücadele devam ederken, ligin son üç haftasına kadar play off maçlarına kalacak 6 takım daha belli olmayacak gibi görünüyor. 6. Haftada galibiyet serisi biten Çal Belediyespor’un ardından Denizli İdman Yurdu’da 15. Haftada Tavas Birlikspor karşısında galibiyet serisini bitirdi. Son haftalarda performanslarını yükselten Hakemlerimiz süper amatör küme maçlarında gösterdiği büyük başarı ile isimlerinden sıkça söz ettirmeye devam ediyorlar, 15. Haftada oynanan maçlarda çok küçük hatalarla maçları tamamlaması ise spor otoriterleri tarafından takdirle karşılandı. Hakemlerimiz 15. Hafta maçları sonunda da alkışı almayı da ihmal etmediler.   

HAFTANIN EN İYİLERİ

Osman (Buldanspor)

Tarık (Denizli İdman Yurdu)

Bayram (Bağbaşı Zeytinköyspor)

Mert (Buldanspor)

Furkan (Akkonakspor)

Said (Şahinspor)

Murat (Tavas Birlikspor)

Muharrem (Alparslanspor)

Mehmet (Değirmenönüspor)

Arda (Buldanspor)

Yağız Taha (Bağbaşı Zeytinköyspor)

HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI

Çıtakspor - Alparslanspor 1-4 (65. Dk. Tatil)

Buldanspor - Dokuzkavaklarspor 3-0

Bağbaşı Zeytinköyspor – Dodurgalarspor 7-1

Tavas Birlikspor - Denizli İdman Yurdu 1-1

Şahinspor – Kıralan Demirspor 3-2

Değirmenönüspor - Akkonakspor 1-1

GELECEK HAFTANIN PROGRAMI

Acıpayam Belediyespor – Değirmenönüspor

Akkonakspor – Çal Belediyespor

Alparslanspor – Bağbaşı Zeytinköyspor

Yeşil Çınarspor - Buldanspor

Dokuzkavaklarspor – Tavas Birlikspor

TRK Tekstilspor – Kıralan Demirspor

DEĞERLENDİRME/ ORHAN MIKIROĞLU

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi