Soğan fiyatları da uçtu!

Denizli’de son dönemin fiyatı en çok artan ürünü kuru soğan oldu. Öyle ki pazarda soğanın kilosu 10 lirayı aştı. Zincir marketlerde ise fiyat 13 liranın üstünde. Patatesin fiyatının da son haftalarda artarak 10 lira seviyesine çıktığı öğrenildi. Vatandaşların bazıları soğanı tane ile alabildiğini ifade etti.

28-02-2023 10:35:04

Bir dönem üretimde yaşanan sorunlar ve stokçuluk nedeniyle pazar ve marketlerde bulunamayan kuru soğan ve patates aynı kaderi bu kez ürün varken yaşıyor. Özellikle son dönemde kuru soğandaki fiyat artışı dikkat çekiyor. 
Pazarda 10 liranın üstünde markette daha fazla
Denizli’de pazarlarda kuru soğanın fiyatı 10 liranın üstünde satılıyor. Bazı pazarlarda fiyatı 15 liraya yakın satılan kuru soğanın en kötüsü bile pazarda 10 liraya yakın satılıyor. Patates fiyatı iki haftadır yaşanan artışların ardından 7 liradan 10 liraya çıktı. Markette patates de 10 liraya satılırken, kuru soğanın fiyatı ise ortalama 13-14 lira civarında. 
Türkiye'nin birçok noktasında soğan üretimin yapılmasına rağmen fiyatların sürekli yükseldiğine dikkat çeken vatandaş durumdan şikayetçi. Vatandaşlar, "Tarım ülkesiyiz ama fiyatlara dur diyemiyoruz. Bir zamanlar ürün yokluğunda fiyatlar yüksekti. Şimdi ürün varken fiyatlar yüksek. Soğanı tane ile alır olduk. Patates de ateş pahası. Bu millet ne yiyecek" diyerek tepkisi gösteriyor.  Serhat KÖSE

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi