29 Temmuz 2021 Perşembe

Sezener'in, 35. kitabı çıktı

Denizli Beşlisi içerisinde yer alan usta yazar Atilla Sezener, 35’inci eseri olan ‘Hayat Işıkları’ adlı kitabını okuyucularıyla buluşturdu. Eserde Sezener ile birlikte Mehmet Halil Arık, Zerrin Özirs Öztan, Mukaddes Pekin Başdil, Nevzat Coşkun gibi birbirinden değerli yazarların imzası bulunuyor.

22-06-2021 09:54

1958 yılından beri aralıksız yazarak zor bir rekora imza atan Atilla Sezener, ‘Denizli Beşlisi’nin içerisinde bulunduğu eseri ‘Hayat Işıkları’ adlı kitabını okuyucularının beğenisine sundu. ‘Hayat Işıkları’ adlı eserde Atilla Sezener ve arkadaşları Mehmet Halil Arık, Zerrin Özirs Öztan, Mukaddes Pekin Başdil, Nevzat Coşkun bir araya geldi. Denizli Beşlisi’nin 11’inci eseri olan kitapla birlikte Sezener, 35’inci eserini hem Denizli’ye hem de Türkiye’ye kazandırmış oldu. 
17 yaşında kalemi eline alan ve tiyatro denemeleri yazan Atilla Sezener, liseyi bitirirken ‘Dakar Yolcuları’ adında bir romana başladı. Üniversite hayatı yazarlığını engellese de üniversite okduğu şehir olan İstanbul’da tüm müzeleri gezdi. Sayısız konferans takip eden Sezener, tiyatro ve sinemalardaki hiçbir eseri kaçırmadı. Kütüphaneleri adeta ikinci evi belleyen Sezener’in İstanbul’da ayak basmadığı yer kalmadı. 
Yazarlığı süresince ‘En İyi Yazar’ ödülleri dahil sayısız ödüle layık görülen Sezener’in 20 yıllık bir televizyonculuk geçmişi de oldu. Stajyer avukatken politik içerikli iki kitap yazsa da sonrasında politikanın kendisine ters geldiğini düşünerek o kapıyı kapattı. 
Kitapları Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM), Milli Kütüphaneler, bazı üniversite kütüphaneleri ve Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı gibi önemli kurumlarda bulunan Sezener, insanımıza 32 bini geçen ansiklopedi, Nobel ödüllü kitaplar, kendi kitapları ve karma kitaplardan dağıttı. Usta yazar Atilla Sezener evli ve iki çocuk babasıdır.  Koray ÇAĞDAŞ

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Sezener'in, 35. kitabı çıktı