27 Mayıs 2023 Cumartesi

Sarayköy’de sanal sergi

Sarayköy Sakarya İlkokulu, 2022-2023 Sene Sonu Sergisini üç boyutlu sanal ortama taşıdı. Anasınıfı öğrencilerinin yaptığı resimlerden oluşan sanal sergide çocukların dijital dünya ile doğru şekilde tanışmaları amaçlanıyor.

27-05-2023 12:51:16

Sakarya İlkokulu, çocukların dijital dünya ile doğru şekilde tanışmaları, teknolojinin eğitimlerine daha fazla katkı sağlaması amacıyla farkındalık yaratan bir sanal sergi düzenledi. Anasınıfı öğrencilerine bir yıl boyunca eğitimi verilen ressamları tanıma projesi kapsamında ortaya çıkan ürünler sanal sergide sergilendi. 
Sanal sergide yer alan miniklerin yapmış olduğu resimler ayrıca Sakarya İlkokulu Anasınıfları 2022-2023 Sene Sonu Sergisi adıyla Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde görücüye çıktı. Sergiye Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, Sakarya İlkokulu Müdürü Osman Alacan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 
Sene sonu sergisi, Kültür Merkezi salonunda yapılan tören ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından başlayan törenin açış konuşmasını Sakarya İlkokul Müdürü Osman Alacan yaptı. Alacan, “Çağımızın ana iletişim omurgası olan internetin dünyada ve ülkemizde kullanımı hızlı bir şekilde artıyor. 2020 yılında baş gösteren covid salgını ile dijital okuryazarlık daha da önem kazanmıştır. Bu düşünceden yola çıkarak, her yıl yaptığımız anasınıfı sergimizi, Okul öncesi öğretmenimiz Fatma Banaz’ın farklı bir konsepte, yani dijital sergi yapma fikri ortaya atıldıktan sonra, Sarayköyümüzde ilk defa bir yılsonu sergisini, dijital sergi yapma kararı aldık ve hazırlıklara başladık. Öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin, idaremizin ve personellerimizin yoğun çalışma ve gayretiyle bu güne geldik ve sergimizi hazırladık. Ben bu vesileyle serginin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerime, öğrencilerime, velilerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 
Konuşmaların ardından öğrenciler dünyaca ünlü ressamların kostümlerini giyerek öz geçmişlerini tanıttı. Perdeye yansıyan ressamların fotoğraflarının önünde ezberledikleri bilgileri ustaca anlatan minikleri misafirler uzun süre alkışladı.  Sevcan ÇİFTÇİ

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi