8 Şubat 2024 Perşembe

Sarayköy’de atıl bina çok amaçlı tesise dönüştürülüyor

Sarayköy Belediyesi, Duacılı Mahallesi’ndeki atıl binayı proje içerisine dâhil ederek çok amaçlı sosyal tesis yapımına başladı. Düğün, sünnet ve hayır yemeklerinde kullanılacak tesis için “Mahallenin büyük eksikliği tamamlandı” yorumunu yapan vatandaşlar hizmetten memnun olduklarını belirtti.

08-02-2024 13:01:59

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçenin dört bir köşesinde çalışmalarını sürdürüyor. Mahalle gezilerini çok sık gerçekleştiren Başkan Özbaş, ziyaretlerinde vatandaşların taleplerini birinci ağızdan dinliyor, talimat vererek taleplerin kısa sürede yerine getirilmesini sağlıyor. 
Sarayköy’ün büyük mahallelerinden birisi olan Duacılı Mahallesi ziyaretinde de vatandaşlarla yaptığı istişare sonucunda ikinci bir tesisin yapılması talebini not etmişti. Vatandaşların istediğini hemen çözmek için harekete geçen Başkan Özbaş, önemli bir çalışmaya da imza attı. 
Başkan Özbaş, uzun süredir mahallede atıl vaziyette duran binayı da proje içerisine dâhil ederek çok amaçlı tesis yapımını başlattı. 
Atıl bina yapılacak tadilat sonucunda içerisinde yemek pişirme yeri, gelin odası ve tuvaletin yer aldığı bir binaya dönüştürülerek 500 metrekare alana inşa edilecek sosyal tesisin en önemli parçası haline getirilecek. Ayrıca sosyal tesis çevresinde bir oyun parkı da inşa edilecek.
Yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak çok amaçlı tesisi vatandaşlar düğün, nişan, mevlit gibi hayır yemeklerinde kullanacak. 
Çalışmaların hızla devam ettiğini ve kısa sürede vatandaşların hizmetine açılacağını belirten Başkan Özbaş, “İlçe merkezimizde ne varsa Sarayköyümüzün 32 mahallesine de aynı hizmeti götürmek için hizmetlerimize devam ediyoruz. Bugüne kadar ilçemize 14 yeni kapalı pazar yeri ve çok amaçlı tesis yaparken var olan tesislerin ise tadilat, bakım ve genişletme çalışmalarını yaptık. Mahallelerimizde yaptığımız ziyaretlerde hemşehrilerimizle bir araya gelerek taleplerini dinleme fırsatı doğuyor. Böylelikle ihtiyaç ve isteklerine yanıt olacak çalışmalara hep birlikte imza atıyoruz. Duacılı Mahallemize de yapacak olduğumuz çok amaçlı sosyal tesisin hemşehrilerimize, mahallemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi