22 Mayıs 2024 Çarşamba

Sarayköy Belediyesi’nin ücretsiz kursu ile üniversiteli oldular

Sarayköy Belediyesi'nin düzenlediği Hazırlık Kursu'nda eğitim alan ve üniversiteyi kazanan öğrenciler, Başkan Özbaş'ın düzenlediği yemek programına konuk oldu. Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçedeki öğrencilerin hedefledikleri üniversitelere yerleşmesinde katkıda bulunmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirtti.

16-09-2023 16:25:30

“En önemli hizmetlerimizden bir tanesi eğitim odaklı projelerimiz” diyen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın, 2017 yılında hayata geçirdiği Sarayköy Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde ilkokuldan, üniversiteye kadar eğitimin her kademesinde uzman öğretmenler tarafından ücretsiz eğitim veriliyor.
Sosyal Etkinlik Merkezi bünyesinde açılan Üniversiteye Hazırlık Kursu’nda her sene ücretsiz eğitim alan öğrenciler Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) elde ettikleri başarıyla hayallerindeki bölümlere yerleşme imkânı buluyor. Son yapılan YKS’de başarılı olan 35 öğrenci hedefledikleri hukuk, hemşirelik, ebelik, öğretmenlik branşlarının yer aldığı lisans ve ön lisans bölümlerine yerleşti. 
Her sene olduğu gibi bu yıl da Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, üniversiteyi kazanan kurs öğrencileri onuruna yemek düzenledi. Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen yemeğe Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Mestan Özkan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Murat Özsoy, kurum öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.
Gençleri tek tek tebrik eden Belediye Başkanı Özbaş, öğrencilerle program boyunca sohbet etti. Samimi bir ortamda devam eden yemekte konuşan Belediye Başkanı Özbaş, “ İlçemize yaptığımız hizmetler, alt yapılar, üst yapılar, kaldırımlar bunlar geleneksel belediye hizmetleri. Sarayköy olarak bizi ön plana çıkaracak olan hizmetlerimiz Kültür Merkezimizdeki bugün burada bulunan hazirun. Cumhuriyetimizin 100. yılında sizler hayallerinizdeki okulları kazanmış oldunuz. Hepimizin göğsünüz kabarttınız. Öncelikle ben hepinizi tebrik ediyorum. Sarayköy olarak hedeflerimiz, ufuklarımız çok daha yüksek. Bu hedeflerimize sizlerle birlikte bir adım daha attık. Eğitimleriniz lisans, ön lisans olabilir, meslek lisesi çıkışlı veya çıraklı eğitim mezunu olabilirsiniz. Bir insan yaptığı mesleğin hakkını verip, gerektiğini yaparsa bence kaç yıl tahsil edildiğinin bir önemi yok. Birçok kişi bu mücadeleyi verdi. Sizlerde başaracaksınız" dedi.
“Ben bugün belediye başkanı oldum"
Yapılan projelerin amacına ulaştığı an görevini yerine getirdiğini belirten ve mutlu olduğunu ifade eden Başkan Özbaş, " Gururluyum. Ben bugün Belediye Başkanı oldum. Siyasette veya hedeflerimde bugün başarılı oldum. Çünkü eğitim, kültür ve spor tesislerini yaparken hayalimiz, geleceğimiz olan gençlerimize hayallerine ulaşacakları yolda destek vermekti. Çok şükür ki bugün Kültür Merkezimizin amacına ulaştığına bir kez daha şahit olduk. Sizler birer üniversite kazandınız. Ben şimdi kazandım ve siz mesleğinizi aldığınız zamanda kazanmış olacağım. Siyasi hayatım bana nasıl bir yön çizer. Nasıl bir kader bizi bekler bilmem ama siz mesleğinizi kazandığınızda Türkiye için, kendiniz, aileniz için bir şey başardığınızda ben o zaman belediye başkanlığını kazanmış olacağım. Belediye Başkanlığı benim için seçim kazanmak, mazbata almak, makama oturmak değil. Bizim hedefimiz düşündüğümüz, hayal ettiğimiz, projelerimizin, fikirlerimizin gerçekleşmesiyle oluyor. Sizin kazanmanız bizim bir hayalimizi gerçekleştirdi" diye konuştu. Sevcan ÇİFTÇİ

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi