Play off yolcuları ortaya çıkıyor

Süper amatör küme maçlarında 12. Hafta karşılaşmaları ile devam ederken, büyük heyecan da atmosfer yükseliyor. Beyaz gurupta Çal Belediyespor ve kırmızı gurupta ise Denizli İdman Yurdu liderliklerini 13. Haftaya taşıdılar. Süper ligde oynanan 6 karşılaşmada toplam 35 gol atıldı. 12. Haftanın değerlendirmesi şu şekilde;

30-01-2024 11:31:53

HAFTANIN TAKIMI: TAVAS BİRLİKSPOR

Süper amatör kümenin 12. Haftasında haftanın en kritik karşılaşmasında Tavas Birlikspor güçlü rakibi Kıralan Demirspor’u deplasmanda yenmeyi başardı. Ligde üst sıralar için mücadele veren Tavas Birlikspor nefesleri kesen 90 dakikasının ardından sahadan altın değerinde üç puanı alarak ayrıldı. Akıllı futbolları ile rakiplerini futbol oynama şansı vermediler. Kıralan stadında oynadığı zorlu karşılaşmada 90 dakika boyunca yılmayan ve galip gelmek için elinden geleni yapan ve mutlu sona ulaşan Tavas Birlikspor, oyun disiplininden kopmayarak adını haftanın takımı olarak yazdırmasını bildi.

HAFTANIN ANTRENÖRÜ: EMRAH KESİKBAŞ (DEĞİRMENÖNÜSPOR)

Haftanın en zorlu maçlarından Dodurgalarspor ile deplasmanda karşılaşan Değirmenönüspor’da alınan 4-1’lik galibiyetin mimarı antrenör Emrah Kesikbaş oldu. Saha kenarından futbolcularına çok iyi yöneten Emrah Kesikbaş, Dodurgalarspor maçına futbolcularına çok iyi konsantre etmiş. Futbolcularına maçın önemini defalarca anlatan, verdiği taktik ve yerinde oyuncu değişiklikleri ile maçın kaderini değiştirmesini başardı. Sezon başında Değirmenönüspqor’a gelen ve ilk antrenörlük deneyimini yapan Emrah Kesikbaş, yaptığı başarılı çalışmalarla da adından sıkça söz ettirmeye de devam ediyor. Değirmenönüspor antrenörü Emrah Kesikbaş, haklı olarak 12. Haftada haftanın antrenörü olarak adını yazdırmayı başardı.

HAFTANIN FUTBOLCUSU: ENVER ÇİFTÇİ (DOKUZKAVAKLARSPOR)

Dokuzkavaklarspor’un forvetteki etkili golcü oyuncusu Enver Çiftçi, Yeşil Çınarspor ağlarına iki gol bırakırken, takımının da maçı farklı kazanmasını sağlayan isim oldu. Enver Çiftçi kalan maçlarda birçok takımın canını yakacağının mesajlarını da vermeye başladı. Saha içinde çok çalıştı çok koştu ve istediği hedefe ulaşmasını bilen Dokuzkavaklarspor’un golcü ismi Enver Çiftçi, maç içinde de arkadaşlarının acil yardımlarını koştu. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini sahaya yansıtan Çiftçi, Yeşil Çınarspor’un sonunu hazırlayarak galibiyetin mimarı olmayı başardı. Saha içinde ve saha dışında efendiliği ile dikkatleri üzerine çeken Enver Çiftçi bizimde dikkatlerimizden kaçmadı ve haftanın futbolcusu olarak adını yazdırmayı başardı.

HAFTANIN HAKEMİ: EŞREF KURBAN (BAĞBAŞI ZEYTİNKÖYSPOR – ÇAL BELEDİYESPOR)

Pazar günü haftanın en zorlu ve en önemli karşılaşmasında Şirinköy stadında ki Bağbaşı Zeytinköyspor – Çal Belediyespor karşılaşmasında düdük çalan Eşref Kurban, haftanın en zorlu karşılaşmasını muazzam yönetti. Yardımcıları Murat Toprakçı ve Yusuf Tekin ile her konuda mükemmel anlaştı. Pozisyonları çok yakından takip ederek büyük takdir topladı. Son haftalarda da büyük bir çıkışa geçen Eşref Kurban, her maçta olduğu gibi bu maçta da sahadaki duruşunu değiştirmedi. Saha içinde futbolcular ile birebir uyumu çok çok iyiydi. Disiplinden kesinlikle taviz vermeyerek verdiği kararlarda kararlığını gösterdi. Sahada futbolcular ile birebir uyumu çok iyi olan Eşref Kurban tribündeki maçı takip eden taraftarların takdirini kazanmasını bildi. Süper amatör kümenin 12. Haftasında Eşref Kurban, Murat Toprakçı ve Yusuf Tekin haftanın en iyi hakemleri olarak karşımıza çıktı.

HAFTANIN OLAYLARI

Süper amatör küme maçlarında 12. Hafta karşılaşmaları ile devam ederken, büyük heyecan da atmosfer yükseliyor. Beyaz gurupta Çal Belediyespor ve kırmızı gurupta ise Denizli İdman Yurdu liderliklerini 13. Haftaya taşıdılar. Süper ligde oynanan 6 karşılaşmada toplam 35 gol atıldı. Süper amatör kümede haftalar ilerledikçe play off maçlarına kalmak isteyen takımlarda maçlarında hata yapmak istemiyor ve her maçta büyük bir heyecana sahne olmaya devam ediyor. Kırmızı gurup lideri Denizli İdman Yurdu ile beyaz gurup lideri Çal Belediyespor play off maçlarına kalmayı hemen hemen garantilediler. 12. haftada görev alan hakemlerimiz maçlarda gösterdikleri başarılı performansları ile herkesin takdirini kazanırken alkışı almayı da ihmal etmediler ve başarı çıtalarını da her geçen yükseltmeye devam ettiler.   

HAFTANIN EN İYİLERİ

Eray (Çal Belediyespor)

Emirhan (Dokuzkavaklarspor)

Tarık (Denizli İdman Yurdu)

Ramazan (Çal Belediyespor)

Metin (Değirmenönüspor)

Ramazan Tutaş (Tavas Birlikspor)

Ömer (Denizli İdman Yurdu)

Utkucan (Alparslanspor)

Hüseyin (Acıpayam Belediyespor)

Enver (Dokuzkavaklarspor)

Ersin (Çal Belediyespor)

HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI

Kıralan Demirspor - Tavas Birlikspor 1-2

Denizli İdman Yurdu – Şahinspor 7-1

Dokuzkavaklarspor- Yeşil Çınarsporspor 7-2

Alparslanspor - Acıpayam Belediyespor 2-2

Bağbaşı Zeytinköyspor - Çal Belediye 0-5

Dodurgalarspor - Değirmenönüspor 1-4

GELECEK HAFTANIN PROGRAMI

Buldanspor – TRK Tekstilspor

Şahinspor – Dokuzkavaklarspor

Yeşil Çınarspor – Kıralan Demirspor

Çal Belediyespor – Dodurgalarspor

Değirmenönüspor – Alparslanspor

Çıtakspor – Bağbaşı Zeytinköyspor

DEĞERLENDİRME/ ORHAN MIKIROĞLU

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi