Play off hazırlıkları başlasın!

Süper amatör küme maçlarında 13. Hafta karşılaşmaları geride kalırken, büyük heyecan da tırmanmaya devam ediyor. Ligde oynanan 6 karşılaşmada rakip fileler toplam 34 kez havalandı. Guruplarında liderlik koltuğuna oturan Çal Belediyespor ve Denizli İdman Yurdu haftayı kayıpsız geçerlerken, play off hazırlıklarını da yapmaya başladılar. Süper amatör kümede 13. Haftanın değerlendirmesi şu şekilde;

06-02-2024 14:45:37

HAFTANIN TAKIMI: BAĞBAŞI ZEYTİNKÖYSPOR

Süper amatör kümede 13. Haftasında sonucu merakla beklenen maçta Bağbaşı Zeytinköyspor deplasmanda Çıtakspor’u farklı yenmeyi başardı. Bağbaşı Zeytinköyspor nefesleri kesen 90 dakikanın ardından sahadan üç puanı alarak ayrıldı. Akıllı futbolları ile rakiplerini futbol oynama şansı vermediler. Ahmetçik stadında oynadığı zorlu karşılaşmada 90 dakika boyunca yılmayan ve galip gelmek için elinden geleni yapan ve mutlu sona ulaşan Bağbaşı Zeytinköyspor’un genç oyuncuları Çıtakspor karşısında aldıkları farklı galibiyet ile biz bu ligde iyi işler yapacağız ve play off maçlarına kalacağız mesajını da verdiler. Bağbaşı Zeytinköyspor oyun disiplininden kopmayarak adını haftanın takımı olarak yazdırmasını bildi.

HAFTANIN ANTRENÖRÜ: SİNAN ÇAKAL (DOKUZKAVAKLARSPOR)

Bir teknik adam bir takımın kaderi ile nasıl oynar bunu göreve geldiğinden itibaren göstermeyi başardı. Dokuzkavaklarspor antrenörü Sinan Çakal, son üç haftadır Dokuzkavaklarspor’da çok iyi işler yapmayı başardı. Şahinspor karşısında saha kenarından futbolcularına çok iyi yöneten, verdiği taktik ve yerinde oyuncu değişiklikleri ile maçın kaderini değiştirmesini başaran Dokuzkavaklarspor antrenörü Sinan Çakal, takım içinde birlik ve beraberliği de sağlayan isim oldu. Tecrübeli teknik adam Dokuzkavaklarspor’da gösterdiği başarı ile herkesin alkışını almasını bildi. Dokuzkavaklarspor antrenörü Sinan Çakal, haklı olarak 13. Haftada haftanın antrenörü olarak adını yazdırmayı başardı.

HAFTANIN FUTBOLCUSU: KEMAL TÜLÜ (BULDANSPOR)

Buldanspor’un forvetteki ele avuca sığmayan golcü oyuncusu Kemal Tülü, TRK Tekstilspor ile oynanan maçta yine görevini en iyi şekilde yaptı. TRK Tekstilspor maçında ki muhteşem oyununu attığı 4 golle taçlandırdı. Rakip defans oyuncularının korkulu rüyası oldu ve olmaya da devam ediyor. Kritik karşılaşmada bütün hünerlerine ortaya serdi. Saha içinde de arkadaşlarının acil yardımlarını koştu. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini sahaya yansıttı. Buldanspor’un TRK Tekstilspor karşısında alınan galibiyetin mimarı oldu. Sahada adım atmadık yer bırakmadı ve oyunun her bölgesinde Kemal Tülü’yü gördük. Oyunun sonlarına doğru ise alkışlar arasında sahayı terk etti. Kemal Tülü, gazetemizde 13. Haftanın futbolcusu olarak adını yazdırmasını bildi.

HAFTANIN HAKEMİ: DOĞUKAN ARSLAN (DEĞİRMENÖNÜSPOR - ALPARSLANSPOR)

Cumartesi günü haftanın en zorlu ve en önemli karşılaşmasında Akkonak sahasında Değirmenönüspor – Alparslanspor karşılaşmasında görev alan Doğukan Arslan, haftanın en zorlu karşılaşmasını muazzam yönetti. Yardımcıları Alperen Aksu ve Musa Eren ile her konuda mükemmel anlaştı. Pozisyonları çok yakından takip ederek avantaj kurallarını yerinde kullandı. Doğukan Arslan, her maçta olduğu gibi bu maçta da sahadaki duruşunu değiştirmedi. Saha içinde futbolcular ile birebir uyumu çok çok iyiydi. Futbolcuların itiraz ettiği konularda ise pozisyonları tek tek anlatarak bilgi sahibi yaptı. Disiplinden kesinlikle taviz vermedi ve herkesin takdirini kazanmasını bildi. Sarı kartlarında yerinde kullanan Doğukan Arslan avantaj kurallarını da yerinde uygulamasını bildi. Süper amatör kümenin 13. Haftasında Doğukan Arslan, Alperen Aksu ve Musa Eren haftanın en iyi hakemleri olarak karşımıza çıktı.

HAFTANIN OLAYLARI

Süper amatör küme maçlarında 13. Hafta karşılaşmaları geride kalırken, büyük heyecan da tırmanmaya devam ediyor. Ligde oynanan 6 karşılaşmada rakip fileler toplam 34 kez havalandı.  Guruplarında liderlik koltuğuna oturan Çal Belediyespor ve Denizli İdman Yurdu haftayı kayıpsız geçerlerken, play off hazırlıklarını da yapmaya başladılar. Çivril Ahmetçik sahasında oynanan Şahinspor – Dokuzkavaklarspor karşılaşması Dokuzkavaklarspor’un 7-0 üstünlüğü ile devam ederken, Şahinspor’un sahada 6 kişi kalması nedeniyle maçın orta hakemi tarafından tatil edildi. Bu maç ile ilgili kararı disiplin kurulu verecek. Bu sezon performanslarını yükseltmeye devam eden Denizli Bölgesi Hakemlerimiz süper amatör küme maçlarında gösterdiği büyük başarı ile isimlerinden sıkça söz ettirmeye devam ederlerken, oynanan maçlarda çok küçük hatalarla maçları tamamlaması ise spor otoriterleri tarafından takdirle karşılanıyor. Hakemlerimiz 13. Hafta maçları sonunda da alkışı almayı da ihmal etmediler.   

HAFTANIN EN İYİLERİ

Özgür (Değirmenönüspor)

Hakan (Bağbaşı Zeytinköyspor)

Selçuk (Kıralan Demirspor)

Görkem (Yeşil Çınarspor)

Nadir (Buldanspor)

Harun (Dokuzkavaklarspor)

Furkan (Bağbaşı Zeytinköyspor)

Mehmet (Değirmenönüspor)

Muhammet Demirci (Çal Belediyespor)

Kemal (Buldanspor)

Birdal (Değirmenönüspor)

HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI

Çıtakspor - Bağbaşı Zeytinköyspor 0-9

Değirmenönüspor - Alparslanspor 2-1

Çal Belediyespor - Dodurgalarspor 1-0

Şahinspor - Dokuzkavaklarspor 0-7 (50. dakika tatil)

Buldanspor - TRK Tekstilspor 9-1

Yeşil Çınarspor - Kıralan Demirspor 2-2

GELECEK HAFTANIN PROGRAMI

Akkonakspor – Acıpayam Belediyespor

Alparslanspor – Çal Bealediyespor

Dodurgalarspor – Çıtakspor

Yeşil Çınarspor – Şahinspor

Denizli İdman Yurdu – Buldanspor

TRK Tekstilspor – Tavas Birlikspor

DEĞERLENDİRME/ ORHAN MIKIROĞLU

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi