29 Temmuz 2021 Perşembe

PAÜ OSB’de günde 250 aşı yapılacak

aPamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ Hastaneleri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Polikliniğinde başlatılan yerinde aşılama uygulama çalışmalarıyla ilgili incelemelerde bulundu. OSB Polikliniğinde günde yaklaşık bin 250 kişiye aşı uygulanacak.

18-06-2021 10:30

Sağlık Bakanlığının yerinde aşılama çalışmaları kapsamında Pamukkale Üniversite Hastaneleri OSB Polikliniğinde başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ile birlikte Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Selçuk Yüksel yer aldı.
Kısa bir süre önce Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan “Üretimin devamlılığı ve güvenliği için organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerimizle yerinde aşı uygulamasına başlıyoruz. Çarklar dönmeye devam edecek. Bu güce güvenin” açıklaması çerçevesinde Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri OSB Polikliniğinde yapılan hazırlıklar tamamlandı. Bugün başlayan yerinde aşılama uygulaması kapsamında PAÜ Hastaneleri OSB Polikliniğinde günde yaklaşık bin 250 kişi aşı olabilecek.
‘Tüm imkanlarımızla Sağlık Bakanlığı’nın yanındayız’
Konuyla ilgili açıklamalarda bulun Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, “Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri’nin pandemi döneminin başından bu yana başta Denizli olmak üzere bölgemize ve tüm Türkiye’ye verdiği sağlık hizmeti yadsınamaz niteliktedir. Pandeminin zorlu sürecinin yanında, Üniversite hastanemizin tüm alanlarda sunduğu sağlık hizmetleri de başarılı bir şekilde sürmesi bizleri ayrıca mutlu ediyor. Bu başarı tüm sağlık çalışanlarımızın ortak gücü ile gösterdikleri seferberliklerinin bir başarısıdır. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın kısa bir süre önce gerçekleştirdiği yerinde aşı uygulaması çalışmaları kapsamında bizler de Pamukkale Üniversitesi Yönetimi olarak hızlıca hazırlıklarımızı tamamladık. Halkımızın aşı kampanyasına gösterdiği teveccüh bizleri son derece mutlu etti. Sağlık Bakanlığımızın aşıları temin etmesi aşılama kampanyasına büyük katkı sağlamıştır. Biz de Pamukkale Üniversitesi olarak tüm imkânlarımızla Sağlık Bakanlığı’nın yanında yer alıyoruz. Bu kampanyaya Üniversite Hastanemizin yanında Organize Sanayi Bölgesi Polikliniğimizle de destek olacağız. OSB’de önemli sayıda çalışan işçilerimiz var. Onların, en kısa sürede aşılanması için bu planlamayı gerçekleştirdik. Üniversite Hastanemizin Organize Sanayi Bölgesi Polikliniğinde bugün başlayan yerinde aşı uygulaması kapsamında günde yaklaşık bin 250 kişi aşı olabilecektir. Bu uygulama için Üniversite Hastanemiz Başhekimliği tarafından gerçekleştirilen hazırlık çalışmalarında emeği geçen başta PAÜ Hastaneleri Başhekimimiz Prof. Dr. Selçuk Yüksel olmak üzere tüm hocalarımıza ve sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Sağlıkla aşılama çalışmalarını tamamlamayı ve herkese sıhhat temenni ediyorum” dedi. Haber Merkezi

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - PAÜ OSB’de günde 250 aşı yapılacak