Pamukkaleli Pehlivanlar Kırkpınar vizesini aldı

Pamukkale’nin adını er meydanlarında duyuran pehlivanlar Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nde başarılı olarak 663. Tarihi Kırkıpınar Yağlı Güreşleri’ne katılma hakkını kazandı.

05-09-2023 14:55:58

Türkiye’de yağlı pehlivan güreşleri ile ilgili olarak değişen sistemle CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi müsabakaları tamamlandı. Yeni sisteme göre Kocaeli 15. Sekapark, Gaziantep Şahibey Belediyesi, Ordu 915. Geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası, Bursa Büyükşehir Belediyesi 15. Softaoğlu Mehmet, Manisa Yunus Emre Belediyesi 8. Yuntdağı ve Balıkesir Karesi 62. Geleneksel Kurtdereli Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde aldıkları puanlarla pehlivanlar tarihi Kırkpınar güreşlerinde boy gösterme hakkını elde ediyor. 5-7 Temmuz 2024 tarihlerinde yapılacak olan 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar da boy gösterecek. Yapılan 7 ayrı güreşte mavi-beyazlı kulüpten 13 sporcu Kırkpınar vizesini almayı başardı. CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nde başaltı boyunda Erhan Yılmaz, küçük orta büyük boyda Eren Piren, küçük orta küçük boyda Yılmaz Bakan, deste büyük boyda Umut Erdoğan, Tozkoparan’da İsmail Can Yüce, Teşvik 1’de Ercan Bakan, Minik 2 kategorisinde Ali Bakan, Semih Gün ve Hüseyin Umut Alver ise Minik 1 kategorisinde de Danıel Erfani rakiplerini geride bırakarak tarihi güreşlere katılmaya hak kazandı. Pamukkale Belediyesporlu pehlivanların da içine bulunduğu otomobilin kaza yapması sonucu hayatını kaybeden ayak boyu sporcusu Burak Sarı da Kırkpınar’a katılma hakkını elde ederken, aynı kazada ağır yaralanan ve tedavisine devam edilen yine ayak boyunda er meydanına çıkan Beytullah Sarı kategorisini şampiyon olarak tamamlayıp Kırkpınar vizesini almıştı. Başarılı sporcunun sağlığına kavuştuktan sonra Kırkpğınar ile ilgili karar verilmesi bekleniyor.
Öte yandan Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar 8-10 Eylül 2023 tarihlerinde Antalya’da yapılacak olan 671. Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde er meydanına çıkacak. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi