Pamukkale CHP’de Belediye Meclis Üyesi adayları belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Pamukkale Belediye Meclis Üyesi Adayları ön seçim ile belirlendi. Partililer belediye meclis üyesi adaylarını belirlemek için sandık başına gitti.

06-02-2024 14:24:11

CHP Pamukkale’de belediye meclis üyesi adaylarını ön seçim ile belirlenmesine karar verilmişti. Ön seçim için CHP Eski İl Başkanlığı’nda sandıklar kuruldu. Partililer 4 Şubat Pazar(bugün) saat 08:00’da oy kullanma işlemine başladı. Oy kullanma işlemi 17:00’da sona erdi.  Pamukkale belediyesi 33 meclis üyesi ve 4 kontenjan ile yönetiliyor. 33 belediye meclis üyesinin çift sırada olan 16 tanesini üyeler belirledi. 
“Örgüt denetiminde ön seçim Pamukkale’mize hayırlı olsun” 
CHP Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun seçim sonrası yaptığı konuşmada, “Bugün üyelerimizle birlikte demokrasi şöleni yaşadık. Belediye meclis üyesi adaylarının kadrosu içerisinde yer alacak olan çift sıradaki aday arkadaşlarımızı ön seçim usulü ile belirledik. Demokrasinin güzel bir örneğini sergiledik. Bir kişinin ya da birkaç kişinin belirlediği belediye meclis üyeleri ile değil üyelerimizin belirlemesini istedik. En azından yarı kadroyu üyelerimiz belirledi. Kalan tek kadrolar da liyakat seviyesine ve gerekliliklere göre değerlendirilecektir. Sosyal demokrat bir parti olmanın gereği budur. Sağlıklı bir şekilde oylamamız bitti. Örgüt denetiminde ön seçimin Pamukkale'mize ve Denizli'mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 
İşte ön seçim sonucu Pamukkale Belediye Meclis üyesi adayı olan isimler; 
Emrah Cihan Deniz: 745 oy 
Mahinur Dingil: 682 oy 
Himmet Keysan:646 oy 
Havva Kinik:614 oy 
İbrahim Savan: 575 oy 
Betül Yiğit: 555 oy 
Rıdvan Yıldız: 497 oy 
Nuray Şadiye Özkaya: 449 oy 
Neriman Göksal: 443 oy 
Gökben Askeroğlu: 443 oy 
Rakip Evren: 440 oy 
Ümmügül Gemi: 406 oy 
Esat Öğün: 392 oy 
Hopan Aysun Moralı: 387 oy 
Emirhan Ali Gönültaş: 374 oy 
Ramazan Çetin: 364 oy 
İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi