Oto terminalde bayram telaşı

Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bayram yoğunluğu başladı. Otobüs firmaları ek seferler başlattı. Bazı yolcular bilet bulmakta zorlanırken, bazıları ise uçak bileti bulamadığı için otogara yöneldi. Biletlerin bitme noktasına gelmesi ek seferlerin yapılmasına neden oldu.

26-08-2017 10:30

Kurban bayramına az bir süre kala Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yoğunluk başladı. On günlük tatili de fırsat bilen vatandaşlar, şimdiden otobüs bileti almanın telaşına düştü. Tatilciler, bilet almaya günler öncesinden başlarken, otogarda biletler tükenmek üzere.

Özellikle bayramlarda otogarın yoğun olması otobüs firmalarını ek seferleri başlatmasına yönlendiriyor. Yoğunluğa göre otobüslerin eksik kalması sonucu ek sefer hazırlıkları da başlatıldı. Yoğunluktan dolayı sorun yaşanmaması için ek sefer başlatan firmalar, vatandaşlara da biletlerin şimdiden alınması ile ilgili önerilerde bulundu.

Bir otobüs firması yetkilisi Arif Yıldırım, bayram tatili için oluşan yoğunluk nedeniyle ek seferler düzenlediklerini söyledi. Yıldırım, “Bayram tatili nedeniyle aşırı yoğunluk yaşanıyor. Biletler bitme noktasına geldi, bu yüzden ek seferler düzenliyoruz. Vatandaşlar biletini son güne bırakmamaları gerekiyor. Vatandaşlar tatilden dolayı gezmeye gidiyor. Gidiş ve geliş yer yok. Boş gelen araç dolup gidiyor.

Kubilay Y. Gerboğa

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Oto terminalde bayram telaşı