buyursun gelsin buyursun gelsin 2

OSB’de “Teknokent II. Faz ve Yenilik Merkezi” projesi görüşüldü

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nce faaliyete geçirilecek olan “Teknokent II. Faz ve Yenilik Merkezi” projesi kapsamında görüşmeler yapılması amacıyla Pamukkale Teknokent üyeleri, Denizli OSB’de buluştu.

25-02-2021 12:03

Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız ile Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Mesut Aydınlı’yı Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu, Bölge Müdürü Ahmet Taş ve DOSTEK Koleji Okul Müdürü Sadi Öztekin ağırladı.  
Teknokent II. Faz ve Yenilik Merkezi projesinde görev alacak olan sanayicilerle bir araya gelen İlyas Yılmazyıldız, “Teknopark, yeni fikir ve buluş sahiplerinin başarılı olabilmeleri için uygun bir çalışma ortamı oluşturan veya kendi alanında kendini ispatlamış olan firmaların veya yeni girişimcilerin, güzel bir yaşam ve yerleşim yerinde bir araya gelmelerini, üniversite sanayi ve kamu kuruluşları arasında işbirliği sağlayan sistem olarak adlandırılmaktadır. Değişik tanımlarla açıklanmaya çalışılan teknoparklar üniversite sanayi işbirliğinin somutlaştığı, uygulamaya konulduğu yerlerdir. Burada temel amaç, üniversiteler ve araştırma merkezlerindeki Ar-Ge sonuçlarının sanayiye aktarılmasıdır. Genellikle yeni ve ileri teknolojiye mal üretmek isteyen girişimcilerin faaliyetlerini üniversitelerin yanında veya yakınında yürütebilmelerine ve bu üniversitelerden yararlanabilmelerine olanak sağlamak amacıyla kurulurlar. Teknoparklar üniversite, sanayi, devlet ve yerel yönetimlerin katılımıyla oluşmaktadır. Bu oluşuma katılan her kesim sorumlulukları ve imkanları ölçüsünde katkı sağlamaktadır” dedi. 
Konu ile ilgili açıklama yapan Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu ise, “Organize Sanayi Bölgemizde Teknokent Faz II için 10.000 m²’lik bir alan ayrıldı. Bu alanda projelerin gerçekten üretilmesini, filli çalışmaların yapılması için kapalı yer yapacağız. Denizli OSB olarak bu teknolojik gelişmelere sanayicilerimizin de ayak uydurmasını istiyoruz. Milli gelirin yükselmesine paralel olarak başka sektörlere de kaymamız lazım. Bu çalışmalar ile birlikte Denizli’nin kendi kabuğundan çıkıp yeni sahalara girmesi lazım. Teknokent Faz II ve Yenilik Merkezi ile ilgili tüm sanayicilerimize bir yazı göndererek danışma ve yürütme kurulunda görev alacak olanların Bölge Müdürlüğümüze başvurmasını istedik. Başvuru yapan sanayicilerimizle bir Danışma Kurulu oluşturduk. Sanayicilerimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  Filiz YIĞNAK

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - OSB’de “Teknokent II. Faz ve Yenilik Merkezi” projesi görüşüldü