Ürgüp 3 aylık

Öğretmenler yolda kaldı

Serinhisar ilçesine bağlı Kocapınar İlkokulu’nda dün sabah okula giden öğretmenler, kar nedeniyle kayganlaşan yolda kaldı. 9 öğretmenin olduğu servis, yoluna zincir takarak okula gidebildi. Kar yağışı sonrası yolun sürekli buzlu olduğunu, yolun geç temizlendiği söyleyen öğretmenler, yolun daha önce temizlenmesini talep etti. 

14-01-2022 10:29

Denizli’nin Serinhisar ilçesine bağlı Kocapınar Mahallesi İlkokulunda görev yapan öğretmenler, sabah saatlerinde buzlanan Serinhisar-Honaz yolunda mahsur kaldı. İl merkezinden yola çıkan servis, Yatağan Mahallesi’ni ve Kefe Yaylası’nı geçen servis, buzlanan yoldan çıkamadı. Servisten inen öğretmenler, araca zincir taktı. 9 öğretmenin içinde bulunduğu servis, zincir taktıktan sonra okula ulaşabildi. 
Öğretmenlerden tepki! 
Her kar yağışı sonrası aynı manzarayı yaşadıklarını belirten öğretmenler, “Bu yolu sadece biz kullanmıyoruz. Diğer araçlar da aynı durumda. Kar sonrası yol buzlanıyor. Sabah saatlerinde ekip gelmediği için yoldaki buzlanma nedeniyle araçlar yolda kalıyor. Herkes mağdur oluyor. Sorunun çözülmesi gerekiyor. Yetkililerin daha duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.  Mehmet YIĞNAK

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Öğretmenler yolda kaldı