Öğrencilerden Çınar Kitap Kahve Kütüphanesi’ne yoğun ilgi!

Ensar Vakfı Denizli Şubesi tarafından hayata geçirilen Çınar Kitap Kahve Kütüphanesi her yaştan insanın ve Öğrencilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. 

06-02-2024 14:28:14

Haftanın 7 günü hizmet veren Çınar Kitap Kahve Kütüphanesi yarıyıl tatilinde de öğrencilerle dolup taştı. Çay ve Kek ikramının ücretsiz olarak yapıldığı Kütüphanede Öğrencilere ders çalışma, kitap okuma ve araştırma imkanıyla sıcak bir ortam sağlanıyor. Yıl içerisinde Öğrencilere ve her yaştan insana yönelik kurslar, etkinlikler, Yazar buluşmaları, hadis, tefsir ve cuma sohbetleri yapılıyor.
Konu ile ilgili açıklama yapan Ensar Vakfı Denizli Şube Başkanı Hüseyin Karademir; "Bir şehirde en önemli üç şey; Kanalizasyon, hamam ve kütüphanelerdir. Kanalizasyon şehrin kirini, hamam bedenin kirini, kütüphaneler de ruhun kirini temizler. O yüzden bizler de zihnimizi kendi medeniyetimize ait kitaplarla ve şiirlerle doldurmalıyız. Biz; Kitap medeniyetinin evladıyız. Bizim Medeniyetimiz, yüzyıllar boyunca kaynağını Kur'an-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz'den alarak büyüdü, gelişti ve dünyada kubbe kubbe, şiir şiir, nağme nağme, satır satır, motif motif yayıldı.  Kitap ödünç verme işleminin uygulandığı Ensar Vakfı Çınar Kitap Kahvemiz, Şehrimizde haftanın 7 günü Milletimize hizmet vermektedir. dedi.  Sevcan ÇİFTÇİ

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi