Merkezefendi Sanat Merkezi eğitimlere devam ediyor

Merkezefendi Belediyesi tarafından Denizli’ye kazandırılan Merkezefendi Sanat Merkezi, yeni binasında hizmet vermeye başladı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bir hayalimizi daha gerçekleştirdik ve Sanat Merkezimizi ilçemize kazandırdık” dedi.

23-12-2022 10:31:24

Merkezefendi Belediyesi, kültür ve sanat anlamındaki yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Merkezefendi Belediyesi’nce, ilçenin kültürüne ve tarihine ışık tutması amacıyla, 7’den 70’e herkesin hoş vakit geçirebileceği yeni bir Sanat Merkezi’ni ilçeye kazandırdı. Merkezefendi Sanat Merkezi, Merkezefendi Mahallesi Çam Sokak’taki faaliyete açılan yeni hizmet binasında enstrüman, el işi ve resim eğitimlerini sürdürüyor.
Sanat merkezinde hangi kurslar var
İlçeye kazandırılan Merkezefendi Sanat Merkezi’nde; piyano, keman, gitar, perküsyon, bateri, bağlama, bas gitar, elektro gitar, çello, klarnet, şan, ritim ve orff gibi enstrüman kursları veriliyor. Güzel Sanatlar Lisesi’ne ve fakültesine hazırlanmak isteyen öğrencilere Sanat Merkezi’nde Akademik Resim kursu da veriliyor. Bunun yanı sıra Sanat Merkezi’nde; seramik, tel kırma ve ev dekorasyonu kursları da yer alıyor.
“Merkezefendi sanatın  merkezi olmaya devam  edecek”
Sanatla iç içe bir nesilyetişmesi için yatırımlara devam ettiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bir hayalimizi daha gerçekleştirdik ve Sanat Merkezimizi ilçemize kazandırdık. Merkezefendi’mizde yediden yetmişe, hepimizin yolunu sanatın ışığıyla aydınlatmak için Merkezefendi Sanat Merkezimizde birçok branşta eğitim veriyoruz.Uzman kadromuz ve eğitim anlayışımız ile; hayatı anlayan, düşünen, eleştiren ve yeteneklerini sergileyen nesillerin yetişmesi için çalışmak,bizlere gurur veriyor.Merkezefendi, kültürün ve sanatın merkezi olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı. 
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi