21 Şubat 2024 Çarşamba

Liposuction diyete alternatif yöntem değildir!

Denizli Özel Egekent Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Çelebi “liposuction” hakkında bilgilendirdi.

21-02-2024 11:55:53

Op. Dr. Tuğrul Çelebi “ Liposuction, hastane ortamında  plastik cerrahi uzmanı tarafından ameliyathanede genel ya da lokal anestezi altında uygulanan yağ alma operasyonudur. Liposuction operasyonlarında biz kliniğimizde güç destekli liposuction cihazı kullanıyoruz, bu cihazla gıdı bölgesinden bacak bölgelerine kadar, hemen hemen her yerde liposuction işlemi yapılıyor.” dedi.
Liposuction işleminin zayıflama yöntemi olmadığının diyet ya da spora alternatif yöntem olmadığının altını çizen Op. Dr. Tuğrul Çelebi  “Liposuctionda  hasta tercihini doğru yapmak gerekir obez hastalarda liposuctionı  önermiyorum doğru hastalarda yani ideal kiloya yakın hastalarda çok güzel sonuçlar alıyoruz. Liposuction yaptığımız miktara göre aynı gün taburcu olabilir ya da en fazla bir gece kalabilirler. İşlem sonrasında 1 hafta istirahat dönemi olur, 1 hafta sonrasında hasta normal hayatına dönebilir. 1 ay da ortalama korseli dönemi olur ve çoğu zaman ağrı kesici bile kullanmaya gerek duyulmaz.” cümlelerini bitirdi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi