Ligin zirvesine ateş bastı

Süper amatör küme maçlarında 3. Hafta karşılaşmaları geride kalırken, büyük heyecan da tırmanmaya devam ediyor. Guruplarında lider koltuğuna oturan Çal Belediyespor ve Tekstilspor büyük bir sevinç yaşarken, 3. Haftada fileler 19 kez havalandı. Süper amatör kümede 3. Haftanın değerlendirmesi şu şekilde;

31-10-2023 11:24:23

HAFTANIN TAKIMI: TAVAS BİRLİKSPOR

Süper ligin 3. Haftasında sonucu merakla beklenen maçta Tavas Birlikspor kendi evinde Kıralan Demirspor’u yenmeyi başardı. Tavas Birlikspor nefesleri kesen 90 dakikanın ardından sahadan üç puanı alarak ayrıldı. Akıllı futbolları ile rakiplerini futbol oynama şansı vermediler. Tavas stadında oynadığı zorlu karşılaşmada 90 dakika boyunca yılmayan ve galip gelmek için elinden geleni yapan ve mutlu sona ulaşan Tavas Birlikspor’un genç oyuncuları Kıralan Demirspor karşısında aldıkları galibiyet ile biz bu ligde iyi işler yapacağız mesajını da verdiler. Tavas Birlikspor oyun disiplininden kopmayarak adını haftanın takımı olarak yazdırmasını bildi.

HAFTANIN ANTRENÖRÜ: OSMAN GÖZEL (ACIPAYAM BELEDİYESPOR)

Bir teknik adam bir takımın kaderi ile nasıl oynar bunu göreve geldiğinden itibaren göstermeyi başardı. Acıpayam Belediyespor antrenörü Osman Gözel, süper amatör kümede son üç haftada çok iyi işler yapmayı başardı.  Alparslanspor karşısında saha kenarından futbolcularına çok iyi yöneten, verdiği taktik ve yerinde oyuncu değişiklikleri ile maçın kaderini değiştirmesini başaran Acıpayam Belediyespor antrenörü Osman Gözel, takım içinde birlik ve beraberlik ile arkadaşlık bağlarını sağlayan isim oldu. Tecrübeli teknik adam Acıpayam Belediyespor’da gösterdiği başarı ile herkesin alkışını almasını bildi. Acıpayam Belediyespor antrenörü Osman Gözel, haklı olarak 3. Haftada haftanın antrenörü olarak adını yazdırmayı başardı.

HAFTANIN FUTBOLCUSU: HASAN CAN TUNCEL (ÇAL BELEDİYESPOR)

Çal Belediyespor’un forvetteki ele avuca sığmayan golcü oyuncusu Hasan Can Tuncel, Bağbaşı Zeytinköyspor ile oynanan maçta görevini en iyi şekilde yaptı. Bağbaşı Zeytinköyspor maçında ki muhteşem oyununu attığı golle taçlandırdı. Rakip defans oyuncularının korkulu rüyası oldu ve olmaya da devam ediyor. Kritik karşılaşmada bütün hünerlerine ortaya serdi. Saha içinde de arkadaşlarının acil yardımlarını koştu. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini sahaya yansıttı.  Çal Belediyespor’un Bağbaşı Zeytinköyspor karşısında alınan galibiyetin mimarı oldu. Sahada adım atmadık yer bırakmadı ve oyunun her bölgesinde Hasan Can Tuncel’i gördük. Oyunun sonlarına doğru ise alkışlar arasında sahayı terk etti. Hasan Can Tuncel, gazetemize 3. Haftanın futbolcusu olarak adını yazdırmasını bildi.

HAFTANIN HAKEMİ: İBRAHİM ETHEM POTUK (DEĞİRMENÖNÜSPOR - DODURGALARSPOR)

Cumartesi günü haftanın en zorlu ve en önemli karşılaşmasında Akkonak sahasında Değirmenönüspor – Dodurgalarspor karşılaşmasında düdük çalan İbrahim Ethem Potuk, haftanın en zorlu karşılaşmasını muazzam yönetti. Yardımcıları Vahdet Demir ve Kaan Karaca ile her konuda mükemmel anlaştı. Pozisyonları çok yakından takip ederek avantaj kurallarını yerinde kullandı. İbrahim Ethem Potuk, her maçta olduğu gibi bu maçta da sahadaki duruşunu değiştirmedi. Saha içinde futbolcular ile birebir uyumu çok çok iyiydi. Disiplinden kesinlikle taviz vermedi ve herkesin takdirini kazanmasını bildi. Sarı kartlarında yerinde kullanan İbrahim Ethem Potuk avantaj kurallarını da yerinde uygulamasını bildi. Süper amatör kümenin 3. Haftasında İbrahim Ethem Potuk, Vahdet Demir ve Kaan Karaca haftanın en iyi hakemleri olarak karşımıza çıktı.

HAFTANIN OLAYLARI

Süper amatör kümede 3. Hafta maçlarına kırmızı ve beyaz gurupta oynanan 5 karşılaşma ile devam edilirken maçlar büyük bir heyecan içinde geçti. Oynanan karşılaşmalarda toplam 19 gol atılırken, beyaz gurupta Çal Belediyespor, kırmızı gur7upta ise Tekstilspor haftayı lider olarak giren takımlar oldular. Çivril Ahmetçik sahasında oynanan Şahinspor – Denizli İdman Yurdu karşılaşmasının 71. Dakikasında Denizli İdman Yurdu’nun 5-0 önde götürdüğü karşılaşmada sahaya atılan yabancı maddelerden dolayı maç tatil edildi. Bu karşılaşma ile ilgili kararı Disiplin kurulu verecek. Son üç haftada performanslarını yükseltmeye devam eden Denizli Bölgesi Hakemlerimiz süper amatör küme maçlarında gösterdiği büyük başarı ile isimlerinden sıkça söz ettirmeye devam ederlerken, oynanan maçlarda çok küçük hatalarla maçları tamamlaması ise spor otoriterleri tarafından takdirle karşılandı. Hakemlerimiz 3. Hafta maçları sonunda da alkışı almayı da ihmal etmediler.   

HAFTANIN EN İYİLERİ

Ramazan (Tavas Birlikspor)

Mustafa (Dokuzkavaklarspor)

Ahmetcan (Değirmenönüspor)

Hamza (Tavas Birlikspor)

Alperen (Değirmenönüspor)

Orhan (Çal Belediyespor)

Gökhan (Dokuzkavaklarspor)

Hüseyin (Tavas Birlikspor)

Ozan (Acıpayam Belediyespor)

Hasan (Çal Belediyespor)

Harun (Dokuzkavaklarspor)

HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI

Acıpayam Belediyespor - Alparslanspor 4-2

Çal Belediyespor - Bağbaşı Zeytinköyspor 3-0

Değirmenönüspor - Dodurgaspor 3-1

Tavas Birlikspor - Kıralan Demirspor 1-0

Şahinspor - Denizli İdmanyurdu 0-5 (71. Dakikada tatil)

Yeşil Çınarspor - Dokuzkavaklarspor 1-4

GELECEK HAFTANIN PROGRAMI

Tekstilspor – Buldanspor

Dokuzkavaklarspor – Şahinspor

Kıralan Demirspor – Yeşil Çınarspor

Dodurgalarspor - Çal Belediyespor

Alparslanspor – Değirmenönüspor

Bağbaşı Zeytinköyspor – Çıtakspor

DEĞERLENDİRME/ ORHAN MIKIROĞLU

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi