LİGİN ZİRVESİ NEFES NEFESE

Süper Amatör Küme maçlarına cumartesi ve pazar günü oynanan karşılaşmalarla devam edildi. Oynanan karşılaşmalar sonunda Yeşil Çivril Belediyespor ve Çal Belediyespor liderliklerini sürdürdü. İşte 6. haftanın değerlendirmesi…

22-11-2022 11:22:43

HAFTANIN TAKIMI: YEŞİL ÇINARSPOR

Süper Amatör Küme maçlarının 6. haftasında sonucu en çok merakla beklenen maçında Yeşil Çınarspor kendi sahasında Akkonakspor’u 4-0 yenerek haftayı kayıpsız kapatmasını bildi. Özellikle ilk yarıda oynadığı muhteşem bir oyundan sonra ligin flaş takımlarından Akkonakspor’u mağlup etmeyi başardı. Yeşil beyazlılar sahada savaşan, akıllı futbolları ile rakiplerini futbol oynama şansı vermeyen bir takım görünümündeydi. Oyun disiplininden kopmayan Yeşil Çınarspor adını 6. haftanın takımı olarak yazdırmasını bildi.

HAFTANIN FUTBOLCUSU: SERCAN PÜYE (BULDANSPOR)

Kale Belediyespor ile Buldanspor arasında oynanan karşılaşma nefesleri keserken, maçın adamı Buldanspor’dan Sercan Püye oldu. 37 yaşına rağmen sahanın en hareketli oyuncusu olarak dikkatleri üzerine çekti. Takımını bir orkestra şefi gibi yönetti. Kale Belediyespor maçında muhteşem oynadı. Saha içinde basmadık yer bırakmadı ve klasını konuşturdu. Saha içinde arkadaşlarının yardımına koşarak pozisyonlarda yardımcı olmaya çalıştı. Sercan Püye, Buldanspor’un deplasmanda aldığı galibiyette en büyük payı alan futbolcu oldu. Saha içinde ve saha dışında centilmenliği ile ön plana çıkan Sercan Püye adını haftanın futbolcusu olarak yazdırmayı da ihmal etmedi.

HAFTANIN ANTRENÖRÜ: SİNAN ÇAKAL (YEŞİL ÇINARSPOR)

Ligin 6. haftasında oynanan Yeşil Çınarspor – Akkonakspor maçında ortaya çıkan önemli isim Yeşil Çınarspor antrenörü Sinan Çakal oldu. Çakal, Akkonakspor maçı öncesinde dersini çok iyi çalışmış ve futbolcularına bu maça çok iyi konsantre etmiş. Akkonakspor maçında verdiği akıl dolu taktikle güçlü rakibinden üç puan almasını bildi. Futbolcularına Akkonakspor maçının önemini defalarca anlatmış. Saha kenarından futbolcularına çok iyi yöneten antrenör Sinan Çakal, Futbolcularına verdiği taktik ve yerinde oyuncu değişiklikleri ile maçın kaderini değiştirmesini başardı. Futbolculara verdiği motivasyon ile maçın kazanılmasında başrol oynadı. Yeşil Çınarspor antrenörü Sinan Çakal, haftanın en başarılı antrenörü olarak adını yazdırmayı başardı.

HAFTANIN HAKEMİ: CİHAN YURDAGÜL (IRLIGANLISPOR - DOKUZKAVAKLARSPOR)

Pazar günü Şirinköy Stadı’nda Irlıganlıspor – Dokuzkavaklarspor karşılaşmasında düdük çalan deneyimli hakemlerimizden Cihan Yurdagül, haftanın en zorlu karşılaşmasını muazzam yönetti. Yardımcıları Kadir Kızmaz ve Mustafa Kaan Kılınç ile süper bir diyalog sağladı. Pozisyonları çok yakından takip ederek büyük takdir topladı. Özellikle devam kararlarında sonuna kadar haklıydı. Avantaj kurallarını çok iyi ve yerinde analiz etti. Pozisyonları çok yakından takip ederek bir hakemin yapabileceğinin en iyisini yaptı. Sarı kartlarında sonuna kadar haklıydı. Her iki takımın kaderini etkileyecek en küçük hata yapmayarak 90 dakikayı mükemmel tamamladı. Cihan Yurdagül ve yardımcıları Kadir Kızmaz ile Mustafa Kaan Kılınç, 6. haftanın en iyi hakemleri olmayı da başardılar.

HAFTANIN OLAYLARI

Süper Amatör Küme’de 6. hafta karşılaşmaları tamlandı ve heyecan dolu bir haftayı geride bıraktık. Süper amatör küme maçlarında oynanan 9 karşılaşmada rakip fileler toplam 44 kez havalanırken, beyaz gurupta Yeşil Çivril Belediyespor, kırmızı gurupta ise Çal Belediyespor maçlarını kazanarak liderliklerini 7. Haftaya taşıdılar. Süper amatör kümeden Bölgesel amatör lige çıkmak isteyen takımlar büyük bir mücadele örneği vermeye devam ederlerken, heyecanda taban yapmaya devam ediyor. Hakemlerimiz 6. Haftada çok az yaparak haftayı tamamladılar ve başarılı bir görünüm çizdiler. Özellikle süper amatör küme maçlarında görev yapan genç hakemlerimiz büyük bir heyecan yaşamalarına rağmen haftayı artı puanla tamamlamasını bildiler.

HAFTANIN EN İYİLERİ

Emrah (Yeşil Çınarspor)

Necati (Değirmenönüspor)

Hasan Berat (Dodurgalarspor)

Sercan Püye (Buldanspor)

İkrar (Kartalspor)

Cengizhan (Bağbaşı Zeytinköy)

Samet (Çal Belediyespor)

Hasan Evran (Yeşil Çınarspor)

Alperen (Demiryolgücü)

Tolgahan (Yeşil Çivril Belediye)

Osman Can (Irlıganlıspor)

HAFTANIN TOPLU SONUÇLARI

Demiryolgücü – Beyağaç Belediye 5-3

Yeşil Çınarspor – Akkonakspor 4-0

Çal Belediye – Denizligücü 5-1

Irlıganlıspor – Dokuzkavaklarspor 4-2

Adaletspor – Yeşil Çivril Belediye 2-7

Alparslanspor – Kartalspor 0-1

Değirmenönüspor – Acıpayam Belediyespor 3-0

Kale Belediyespor – Buldanspor 2-5

GELECEK HAFTANIN PROGRAMI

Acıpayam Belediye – Dokuzkavaklarspor

Kartalspor – Değirmenönüspor

Yeşil Çivril Belediye – Alparslanspor

Buldanspor – Adaletspor

Irlıganlıspor – Kale Belediyespor

Akkonakspor – Beyağaç Belediye

Denizligücü – Yeşil Çınarspor

Bağbaşı Zeytinköyspor – Çal Belediye

Demiryolgücü – İstiklalspor

DEĞERLENDİRME/ ORHAN MIKIROĞLU

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi