24 Kasım 2022 Perşembe

Kurslarla meslek sahibi oldular

Merkezefendi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde, Aralık 2021 yılında kurulan Merkezefendi Gençlik Spor Akademisi, yüzlerce genci meslek ve iş sahibi yaptı. Fiziki yeterlilik isteyen sınavlara hazırlanan gençler, verilen ücretsiz kurslar sayesinde kendilerine yeni bir yaşam kurdu.

24-11-2022 13:55:27

Denizli’de, Aralık 2021 ayından bu güne kadar Beden Eğitimi Yüksek Okulu, Polis Meslek Yüksek Okulu, Gümrük Muhafaza Memurluğu, Milli Savunma Üniversitesi ve Jandarma Meslek Yüksek Okulu gibi eğitim kurumlarına girmek için 546 öğrenci kurslara katıldı. Bu öğrencilerden 132’si başarılı olarak sınavlara kazandı ve halen eğitimlerine devam ediyorlar. Eğitim Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan proje koordinatörü Hüseyin Kaplan, Denizli Gençlikspor İl Müdürlüğü’nde 10 yıldır gençlik liderliği yaptığını belirterek, “Merkezefendi Gençlik ve Spor Akademisini geçen sene Aralık ayında kurduk. Yaklaşık 11 aylık süreçte çalışmalarımızdan, antrenmanlarımızdan 546 gencimiz faydalandı. Bu gençlerimizden 229’u özel yetenek sınavlarına girdi. Bunlardan da 117’si özel yetenek sınavını kazandı. Şu anda eğitimlerine devam ediyorlar” dedi.
“Her aşamada öğrencilerin yanındayız”
Kurslarda eğitim gören herkese her türlü desteği sağladıklarını ifade eden Kaplan, “Biz de yeni gelen gençlerimizle çalışmalara devam ediyoruz. Bu gün ilk ders zili çaldı. Öğrencilerimize ücretsiz TYT kursu da veriyoruz. Biz burada gençlerimize sadece antrenman yaptırmıyoruz. 
Özel yetenek sınavlarının aşamalarına da katkı sağlıyoruz. Spor mülakatı, TYT, sözlü mülakat, konularında da Türkiye’de sadece biz katkı sağlıyoruz. Gençlerimizin katılacağı sınavların her aşaması konusunda destek vermeye çalışıyoruz. Bunlar normalde belirli ücretler ödeyerek alınabilecek hizmetler. Ancak biz bunları devletimizin imkanları ile gençlerimize ücretsiz olarak veriyoruz. Her konuda gençlerimizin vatandaşlarımızın yanındayız. Onlara destek olarak vatan millet devlet sevgisi ile yetişmiş bireyler yada kamu görevlileri olmaları için üzerimize düşen görevleri yapma gayreti içerisindeyiz. Kursa katılmak isteyen her vatandaşımızın Merkezefendi Gençlikspor İlçe Müdürlüğü’ne ya da İl Müdürlüğüne başvurması yeterli. Hemen kayıt işlemini yaparak kurslarımıza dahil ediyoruz” diye konuştu.  İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi