28 Eylül 2022 Çarşamba

Kitaplarla öğrenciler buluşuyor

Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi, yeni müdavimleriyle tanışıyor. “İlçede kütüphane ile tanışmayan öğrenci kalmayacak” mottosuyla program düzenleyen kütüphane yönetimi, her gün bir öğrenci grubunu ağırlıyor.

28-09-2022 10:51:57
Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi içerisinde hizmet veren Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi, çocuklar ve gençler için oluşturduğu alanlarla dikkat çekiyor.
Kitapseverlerin tek noktası olan kütüphanede öğrenciler, ders çalışma alanlarında da sınavlarına hazırlanıyor. İlçedeki tüm çocuklara ve gençlere ulaşarak kütüphaneyi tanıtmak için Sarayköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sarayköy İlçe Halk Kütüphanesi tarafından örnek bir program düzenlendi. Hazırlanan program ile ilçedeki anasınıfı, ilk-ortaokul ve lise öğrencilerinin kütüphaneyi tanıma fırsatı verildi. Her gün bir okuldan gelen öğrenciler kütüphane yöneticileri tarafından karşılanarak bilgilendiriliyor. Kütüphane tanıtımının ardından isteyen öğrenciler kayıt yaptırarak, kütüphanenin müdavimi olmak için ilk adımı atıyor. Program sayesinde ilk kez kütüphaneyi görme fırsatı yakalayan öğrenciler kütüphane yönetimine teşekkür etti. Haber Merkezi
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi