buyursun gelsin buyursun gelsin 2

“Kayıt dışı çalışmalara izin verilmeyecek”

Müstakil Halı Temizlemeci İş Adamları Derneği (MÜHİAD), sektörde yeni bir ilkeye imza atıyor.

05-03-2021 11:58

Ötekileştirmeden, ayrımcılık yapmadan, menfaat gütmeden Türkiyenin dört bir tarafındaki halı yıkamacı esnafı için uğraş veren üyeleri için her türlü sorunu çözme uğraşında olan dernekler ile güçlerini birleştirdi. Türkiyede halı yıkamacı esnafının birlik ve beraberliğini ve sorunlarını, mesleki zorluklarını, hep beraber el birliğiyle çözmek için Ankara Halı Yıkamacı ve Genel Temizleyiciler Derneği ile Denizli Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği kardeş dernek olarak bir ilke imza attı. 
“Kayıt dışı çalışmalara izin verilmeyecek”
Denizli Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği, MÜHİAD öncülüğünde meslekte standartlık adına oda yönetiminden aldığı denetim belgesi ile denetimlere başladı. Denetimlerin ilk gününde resmi kaydı olmayan ve çalıştığı tespit edilen 15 firma hakkında işlem başlattı. 
Denizli Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği Başkanı Levent Armağan yaptığı açıklamada, "MÜHİAD’ın desteği ile ilimizde mesleğimiz adına cesur ve güzel projelerin başlangıcının gerçekleştiğini görmek güzel. Önümüzdeki haftalarda da daha başarılı çalışmalara hız kesmeden devam edeceğiz ve kayıt dışı çalışmalara izin vermeyeceğiz. Korsan çalışmalar bitene kadar mücadalemizi sürdüreceğiz” dedi.  Filiz YIĞNAK

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Kayıt dışı çalışmalara izin verilmeyecek”