Kasapoğlu Ankara Temasları’nı sürdürüyor

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, bakanlıklar düzeyinde temaslarda bulunmak amacıyla Ankara’ya hareket etti. Bozkurt OSB, Makine İhtisas OSB ve model fabrika gündemleriyle Ankara’nın yolun tutan Başkan Kasapoğlu, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki genel müdürlüklerle ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde toplantılara katıldı.

23-01-2023 10:48:00

DSO Başkanı Selim Kasapoğlu, Ankara programının ilk etabı olarak: T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan'ı ziyaret etti. Toplantıda, Bozkurt OSB ve Makina İhtisas OSB projelerinin gidişatı ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Güneş enerji bölgelerinin oluşturulması ve sanayicinin hizmetine sunulması konusunda bakanlıklar düzeyindeki gelişmeler hakkında bilgi alındı. Ziyaret sonrası Başkan Kasapoğlu, misafirperverlikleri ve OSB projelerindeki destekleri sebebiyle Turan'a  teşekkür etti.
Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız ile toplantı 
Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, Denizli Milletvekili Sn. Ahmet Yıldız'ı Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki makamında ziyaret etti. Toplantıda Bozkurt OSB ve Makina İhtisas OSB projeleriyle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Projelerin sonraki süreçte nasıl ilerleyeceği, altyapı hizmetleri, parselasyon ve yatırımcılar gibi konu başlıkları kapsamında istişarelerde bulunulan toplantı sonrasında Başkan Kasapoğlu, Yıldız'a misafirperverlikleri ve OSB projelerindeki daimi destekleri için teşekkür etti.
Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü ile Model Fabrika Toplantısı 
Başkan Kasapoğlu, Ankara programının son etabı olan model fabrika toplantısı için T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Prof. Dr. Sayın İlker Murat Ar, Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdür Yardımcısı Sn. Hülya Öztoprak Yılmaz ve Verimlilik Uygulamaları Dairesi Başkanı Gül Taşkıran Battal ile bir araya geldi. Sanayide verimliliği arttırmak gayesiyle, Denizli Sanayi Odası ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle kurulacak olan model fabrikanın fizibilite ve planlaması üzerine değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Kasapoğlu, "Denizli programı kapsamında odamızı ziyaret eden T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank tarafından bizlere verilen model fabrika kurulumu görevine binaen, bugün ilk temaslarımızı gerçekleştirdik. Türkiye'de şu an aktif durumda olan 8 model fabrika serisine bir yenisini şehrimiz sınırları içerisinde kazandırmak için düğmeye bastık. Şehrimize ve ülkemizi hayırlı olmasını dilerim" ifadelerini kullandı ve misafirperverlikleri ve çözüm odaklı yaklaşımları için Ar'a teşekkür etti. 
Model Fabrikaları nedir?
Model Fabrika, işletmelerde operasyonel mükemmelliyet ilkelerinin, deneyimsel öğrenme tekniklerini kullanarak, ölçeklenebilir bir şekilde yaygınlaştırmasını sağlayan bir araç (ortak kullanıma yönelik bir yetkinlik merkezi) olarak tanımlanabilir. Model Fabrikaları, işletmelerin verimliliklerini ve rekabetçiliklerini arttırmak amacıyla kurulan diğer merkezlerden ayırt eden en temel özellik deneyimsel öğrenme tekniklerini kullanmasıdır. Teori ve deneyimsel müfredatı birleştirmesi sonucunda yetkinlik kazanımlarını kalıcı hale getirilmesi hedeflenmektedir. Model fabrikalar, diğer danışmanlık modellerinden ve teori eğitimlerinden farklı olarak deneyimsel öğrenme içerir. Ünlü filozof Konfüçyüs’ün dediği gibi “Söylersen unuturum, öğretirsen hatırlarım, beni de dahil edersen öğrenirim” sözü model fabrikadaki bütüncül uygulamalı öğretim metodolojisini desteklemektedir. Katılımcı firma temsilcileri, öğrendikleri araçları hemen öğrendikten sonra atölyede uygularlar.  Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi