İlkokul öğrencileri için mobil deney çantası tasarlandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi ve Denizli Sanayi Odası işbirliği ile ilimizdeki birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda öğretmen ve öğrencilerin kullanımına yönelik Mobil Deney Çantası tasarlandı.

03-03-2023 11:16:05

Denizli Sanayi Odası’nda gerçekleşenMobil Deney Çantası tanıtımı programına Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Denizli Sanayi Odası Başkanı Selim Kasapoğlu, Genel Sekreteri Zeren Gerelioğlu, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Kara, Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Taşkın Ekici ve ekibi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yasin Temel ve Ar-Ge birimi öğretmenleri katıldı. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi öğretmenleri ile Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinin ortak çalışması ile tasarlanan Mobil Deney Çantası; birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda eğitimde fırsat eşitliği çerçevesinde, deney uygulamaları öğrencilerin araştırma sorgulamaya dayalı çalışmalarını destekleyecek, yaparak yaşayarak öğrenmeye odaklanmalarına, bilişsel farkındalıklarını, yaratıcılık ve girişimcilik gibi becerilerinin gelişmesine katkı sunacak.
Mobil Deney Çantası projesi hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici “20. Milli Eğitim Şurası'nın ana teması fırsat eşitliğiydi. Bu kavram tüm öğrencilerin aynı koşullarda aynı eğitim materyalleriyle eğitimlerine devam etme imkânına sahip olması anlamına geliyor. Denizli olarak okul öncesi okullaşma konusunda, özellikle 5 yaş grubunda istatistiki olarak Türkiye ortalamasının da üzerindeyiz. Tüm bunlardan hareketle Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Denizli’nin eğitimde marka şehir olduğunu her fırsatta söylüyoruz. Üniversitemizle, odalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla yerel yönetimlerimizle ve eğitime dair sözü olan her kim varsa onlarla iş birliği içerisindeyiz. Bu anlamda Pamukkale Üniversitesiyle birlikte bir çalışma gerçekleştirdik. Birleştirilmiş sınıflarda öğrenim gören öğrencilerimize deney ortamını oluşturabilmek, akranlarının ulaştığı imkânları sağlayabilmek için Ar-Ge çalışması yaptık. Birçok çalışmamızda yanımızda olan Sanayi Odası da bu projede bize büyük destek verdi. Projemizin finanse edilmesi, öğrencilerimize ulaştırılması noktasında Denizli Sanayi Odamıza çok teşekkür ediyorum. Bugün itibariyle Denizli’mizde 50 tane birleştirilmiş sınıflı okulumuza hazırlanan Mobil Deney Çantalarını ulaştıracağız ve laboratuvar ortamında yapılacak deneyleri bu setlerin içerisindeki materyallerle yapmalarını sağlayacağız. Mobil Deney Çantasını kullanan öğretmenlerimizden çok güzel geri dönüşler aldık.  Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.  Denizli’de her bir çocuğun akademik, sosyal, kültürel ve sportif anlamda zirveyi hedeflediği ve ulaştığı bir gelecek için tüm gayretimizle çalışıyoruz” dedi.  Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi