İklim krizi konusuna pankartlı mesajlar

Pamukkale Üniversitesi Genç Tema Topluluğu üyesi öğrencileri, iklim krizine dikkat çekmek için Denizli’nin önemli turizm merkezlerinde pankartlar açtı. Duyarlı öğrenciler, ‘Doğaya Özgürlük’, ‘Kendini Değiştir İklimi Değiştirme’ ve ‘İklim Adaleti’ yazılı pankartları üç önemli turizm noktasında açtı.

23-12-2022 10:50:11

Son yıllarda iklim değişikliği krizi yaşanıyor. İklimler değişiyor, mevsimler değişiyor, insanoğlundan daha çok hayvanlar bu değişimin etkisi altında kalıyor. Pamukkale Üniversitesi Genç Tema Topluluğu, bu krize dikkat çekmek için farkındalık eylemi yaptı. Topluluk üyesi gençler, Denizli’nin en önemli turizm merkezleri olan Pamukkale, Hierapolis Antik Tiyatro ve Laodikya’da krize dikkat çekmek için pankart açtı. 
Amaç farkındalık yaratmak
Gençler; ‘Doğaya Özgürlük’, ‘Kendini Değiştir İklimi Değiştirme’ ve ‘İklim Adaleti’ yazılı pankartları ile krize dikkat çekmeyi amaçladı. Sosyal medyada da paylaşılan fotoğraflar dikkat çekti. Yapılan açıklamada, “İklim krizine dikkat çekmek, geri dönüşüm farkındalığı kazanmak, doğanın korunmasıyla ilgili konularda dikkat çekebilmek adına Pamukkale Genç TEMA gönüllüleri Denizli’nin tarihi, turistlik yerlerinde pankart açıp ilgi çekici yazılarla bir farkındalık kazandırmayı amaçlıyoruz” denildi.  Serhat KÖSE

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi