Horzum: “Denizlispor’umuzu siyasete dahil ettiniz”

CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, Denizlispor Başkanı Mehmet Uz'a istifa çağrısında bulundu. Horzum, "Bugün siz yaptığınız açıklamayla resmen siyaset yaparak, Türkiye geneli siyasi cevaplara dahil oldunuz. Denizlimizin en büyük markası Denizlispor’umuzu da dahil ettiniz" dedi.

01-03-2023 10:52:18

Fenerbahçe ve Beşiktaş tribünlerinden yükselen ‘Hükümet istifa’ sloganlarının ardından Denizlispor sosyal medya hesaplarından devlet ve millet el ele açıklaması yapılmıştı. Yeşil siyahlılardan yapılan açıklaya CHP’den tepki geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, Denizlispor Başkanı Mehmet Uz’a tepki gösterdi.  Başkan Horzum, “Denizlispor başkanı sayın Mehmet Uz genel başkanını örnek almış olacak ki taraftarlara şimdiden uyarıda bulunuyor. Sporu siyasete siz, Denizlispor’a başkan olduğunuzda başlatmadınız mı? Bugün siz yaptığınız açıklamayla resmen siyaset yaparak, Türkiye geneli siyasi cevaplara dahil oldunuz. Denizlimizin en büyük markası Denizlisporumuzu da dahil ettiniz. Sizden beklentimiz Denizlisporumuzu yönetmeniz ve başarılı olmanızdır, taraftara birileri gibi ayar vermeye çalışmanız değildir.  Bizler depremden öncede hükümetin yanlış politikalarından dolayı zaten hep “hükümet istifa” etmeli dedik demeyede devam ediyoruz. İstifa etmeli ki, ülkem hak, hukuk, adaletle yönetilsin, acılarımız dinsin, sıkıntılarımız son bulsun. Barış ve kardeşlik içinde çalışıp üretelim, çocuklarımız yatağa aç girmesin. Buyurun Hodri Meydan” dedi.
“Hükümet istifa’ demeye devam edeceğiz” 
Başkan Horzum, “Artık vatandaş KIZILAY ve AFAD gibi iki önemli ve güçlü kuruma güvenmemekte. O yüzden bakın Denizli’de bir sanayi STKsı bugün iban paylaşmakta, çadır için yardım toplamakta. Orada neden Kızılay ve AFAD iban numarası yok. Önce bu sorgulanmalı. Çünkü onlarda biliyor ki artık Kızılay birilerinin çiftliği olmuş, deprem çadırlarını para ile satmakta. Denizlili sanayiciler bile parayı kendi hesaplarında toplamaktadır. Üstelik bunu AKP’li Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı, bilboardlarda yayınlanmaktadır. Kendi partinize ait Büyükşehir Belediyesi de, Denizlili sanayici de ne Hükümete ne de Devletin yardım kurumlarına güvenmemekte, artık kendi başının çaresine bakmanın yolunu aramaktadır. Sizler gençlerin peşinde düşmüşsünüz. Genel Başkanımızın söylediği gibi “Türk milletini, gençlerimizi hiçbir illegal oluşumun tehdit etmesine izin vermeyiz. Herkesin safı netleşsin. Depremde canla başla mücadele eden gençlerden mi yanasınız, yoksa sosyal medyadan tehdit mesajları yayınlayanlardan mı?” Denizli’de AKP’li Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli’de sanayici iş adamları da sizden umudu kesmiş. Öfkeniz gençlere mi? Bu yüzden diyoruz, demeye devam edeceğiz ‘Hükümet İstifa’” diye konuştu.  Serhat KÖSE

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi